У прес-службі банку поки не змогли ані підтвердити, ані спростувати цю інформацію, повідомляють «Экономические известия».
Так, нерентабельні відділення і значна частка проблемних кредитів у портфелі змушує все більшу кількість великих банків думати про скорочення кредитування приватних клієнтів.
Більша частина кредитів «фізикам» у портфелі "УкрСиббанку" - іпотека. Причому, зовсім нещодавно банківський ринок розбурхували чутки про те, що банк виставив на продаж портфель проблемних іпотечних кредитів на суму $1 млрд, що дозволяє оцінити рівень проблемки у роздрібному кредитному портфелі фінустанови на рівні 50% - за даними НБУ на 1 жовтня під знецінення кредитів банк сформував резерви на рівні 7,1 млрд грн.
За словами одного з банкірів, на додачу до роздрібного портфелю менеджмент «Укрсиббанку» виставив на продаж і значну частину належних фінустанові відділень.
«Мережа банку не налаштована на отримання комісійних доходів, як у того ж Приватбанку або Правекс-Банку, - говорить фінансист. - УкрСиб, як і «Райффайзен Банк Аваль», орієнтувався на видачу кредитів - тепер така модель зробила його відділення збитковими».
На його думку, якщо продаж роздробу відбудеться, Укрсиббанк сконцентрується на корпоративному «бутіковому» кредитуванні експортерів. А якщо цей бізнес не піде - взагалі може піти з ринку.
Експерти кажуть, що покупцем всього роздрібного бізнесу «УкрСиббанку» може стати «Дельта Банк», який у свою чергу зараз активно шукає кошти на проведення угоди.
Голова ради директорів «Дельта Банку» Микола Лагун ці чутки не коментує. Однак, за відомостями газети, зараз розглядається можливість створення консорціуму для придбання роздробу «УкрСибу» за факторинговими схемами за участю «ОТП Банку». Хоча топ-менеджер «ОТП Банку» Дмитро Зінков цю інформацію у розмові з кореспондентом спростував.
Банкіри вважають, що дана угода може підштовхнути інші банки до активного продажу роздрібних кредитів, оскільки операція може спровокувати зростання кількості кредитів.
За даними НБУ, на 1 липня "Укрсиббанк" займав 5-те місце за активами (46,3 млрд грн). Кредитний портфель становив 34,79 млрд грн, з яких 22,92 млрд грн - позики фізичних осіб (у тому числі в іноземній валюті - на 20,4 млрд грн). Під проблемний портфель сформовані резерви у розмірі 9,94 млрд грн (28,6% всіх кредитів).
Власниками банку є французька група BNP Paribas (84,99% акцій) і ЄБРР (15%).