Фондові ринки обвалилися під впливом рішення ФРС США

Поділитися
Фондові ринки обвалилися під впливом рішення ФРС США Інвестори поки не задоволені заходами по стабілізації з боку США © mirinvest.ru
Економісти визнають, що стан ринку все більше залежитиме від поширення і тривалості пандемії коронавірусу.

Фондові ринки і курс долара розбурхані і реагують зниженням після того як Федеральна резервна система США рекордно знизила ставку по федеральних фондах до 0-0,25% у зв'язку з економічними наслідками епідемії коронавіруса. Про це повідомляє агентство Reuters.

Радикальні заходи ФРС США покликані пом'якшити вплив епідемії на світову економіку, оскільки пандемія значно скоротила економічну активність у більшості країн, що викликало панічні настрої серед інвесторів.

Китай, друга економіка світу, демонструє найбільший економічний спад. Промислове виробництво в країні скоротилося на 20%, а споживча активність - на 20,5%.

Курс акцій MSCI в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні знизився на 3,1% - до мінімуму 2017 року, а Шанхайська фондова біржа повідомляє про зниження на 1,4%, незважаючи на масштабні вливання в економіку з боку китайського уряду.

Зниження ставки ФРС позначилось на прибутковості 10-річних казначейських облігацій США - вона впала з 0,95% до 0,65%. На азіатських ринках подешевшав долар США - його курс до ієни знизився на 1%, хоча днем раніше дешевшав і сильніше - на 1,7%.

"За історичними мірками розмах і вплив таких дій можна визнати надзвичайними, - сказав Натан Шитс, головний економіст компанії PGIM, що управляє активами на суму 1,3 трильйона доларів, - це схоже на постріл з гранатомета. Але ринки очікували, що екстраординарні дії будуть, тому ще не можна сказати, чи зміняться настрої на ринках".

Економіст зазначає, що в цілому інвестори очікують від адміністрації Трампа великих зусиль по стимулюванню економіки, що має продемонструвати здатність влади справлятися з впливом епідемії і гарантувати стійкість ринку.

"Показники економіки та ринків будуть залежати від того, наскільки важкою і тривалою буде епідемія", - вважає Шитс.

Аналітик J. P. Morgan Девід Стаббс вважає, що, незважаючи на пандемію коронавіруса, світова економічна криза малоймовірна, проте він визнає, що в найближчому майбутньому варто очікувати хвилі державних банкрутств. Голова Національного банку України Яків Смолій визнав, що пандемія коронавіруса може вплинути на українську економіку.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі