Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) почав процедуру ліквідації банку "Київ" після передачі його активів та зобов'язань підконтрольному державі Укргазбанку, повідомив ФГВФО на веб-сайті.
"Згідно з постановою правління НБУ від 24 червня 2015 № 411 "Про відкликання банківської ліцензії та ліквідації ПАТ "АКБ "Київ" виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийнято рішення від 25 червня 2015 № 122 "Про початок процедури ліквідації ПАТ "АКБ "Київ ", йдеться в повідомленні.
Процедура ліквідації триватиме один рік - до 24 червня 2016 року. Ліквідатором банку призначений Олег Кічук.
ФГВФО повідомляє, що за результатами приєднання банку "Київ" на баланс Укгргазбанка перейшли активи за ціною 740,1 млн грн і зобов'язання балансовою вартістю 1,379 млрд грн. При цьому економія коштів ФГВФО від передачі Укргазбанку активів і зобов'язань банку "Київ" склала 346,7 млн грн, оскільки всі вкладники і кредитори неплатоспроможного банку "Київ", включаючи юридичних та фізичних осіб, стали клієнтами Укргазбанку.
ФГВФО повідомляє, що всі зобов'язання перед вкладниками банку "Київ" в інвалюті передані Укргазбанку у національній валюті в перерахунку за офіційним курсом НБУ на день введення в банк тимчасової адміністрації, при цьому інші умови договорів залишилися незмінними.
"Укргазбанк" 25 червня завершив процедуру приєднання активів і пасивів банку "Київ".
Згідно з рішенням уряду, щодо банку "Київ" застосована спеціальна процедура передачі його активів та пасивів в інший державний банк.
За станом на 1 січня 2015 року у банку "Київ" було 22,717 тис. вкладників-фізичних осіб.
Банк "Київ" (раніше - "Київщина") заснований в 1993 році. Після кризи 2008 року банк був націоналізований. Частка Міністерства фінансів України в ньому до початку січня 2015 року становила 99,9369%.
Згідно з даними Нацбанку України, на 1 січня 2015 року за розміром активів банк "Київ" займав 67-е місце (1,485 млрд грн) серед 158 діючих банків.
Як писало раніше ZN.UA, з-за дивною активності одного вкладника, забрав свої гроші з банку "Київ" ще два роки тому, страждають тисячі реальних вкладників цієї установи. Про кризу в банківській сфері та проблеми навколо банку "Київ" читайте докладніше в статті для DT.UA Андрія Алексєєва "Дивні "танці" навколо банку "Київ".