Фонд гарантування вкладів фізичних осіб - банкрут. З 2014 р. банківський сектор покинули 94 банки, під гарантію потрапили майже два мільйони вкладів, обсяг виплат за якими наблизився до 88 млрд грн. Фонд на момент початку банківської кризи мав 7,3 млрд грн, тобто без підтримки він би не впорався. Підтримку надали Мінфін і НБУ, у вигляді кредитів, звісно, причому відсотки по цих кредитах коливалися від 10 до 12,5% річних і вище.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Юлія Самаєва. За її словами, про те, за рахунок чого ці кредити будуть погашатися у майбутньому, ніхто не думав, всі хотіли швидких перемог, публічних порок і стрімкого очищення банківської системи.
"Тепер, коли пристрасті вляглися, а сектор очистився, виявилося, що борги Фонду перевищують 77 млрд грн і будуть рости, адже відсоток набігає, а ресурсів для його погашення раніше терміну - немає. За даними ФГВФО, на січень 2019-го загальна сума акумульованих ним коштів склала 14,3 млрд грн. В результаті Фонд, який виплатив вкладникам в 2014-2017 рр.. майже 88 млрд грн, протягом 2025-2031 рр. повинен буде виплатити ще 85 млрд грн відсотків за кредитами, взятими для цього у Мінфіну, і повернути самі кредити, а це ще 59,5 млрд. Всього - 145 млрд грн", - зазначає оглядач.
Детальніше про жалюгідний стан ФГВФО читайте в статті Юлії Самаєвої "Гарантована неспроможність" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".