Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) на "голландському" аукціоні 7 червня, який провела компанія DebtX, реалізував пул активів Дельта Банку на 4,85 млрд грн за 182,5 млн грн. Тобто дисконт становив 96,2%. Про це повідомляє Finbalance.
Наголошується, що стартова ціна на лот була 868,8 млн грн (вона знижувалася кілька разів після невдалих попередніх аукціонів). Мінімально допустима ціна на аукціоні була передбачена на рівні 173,8 млн грн.
За даними ФГВФО, деякі активи з цього пулу знаходяться в заставі НБУ і "Укрексімбанку". У забезпеченні - об'єкти по переробці сільськогосподарської продукції, розташовані в Одеській області, в т. ч.: 39 000 кв. м промислової нерухомості; чинний масложирової виробничий комплекс з обладнанням, з доступом до залізничної колії та морського транспортного порту; 5,43 га земель з цільовим призначенням для розміщення олійно-жирового комбінату (передбачалося будівництво морського зерноперевантажувального комплексу та двостороннього пірса); чинний олійножировий комбінат по виробництву маргарину, кулінарних і кондитерських жирів, соняшникової олії та майонезу (розташований поруч із залізничними коліями на 5,34 га промислових земель).
За даними ФГВФО, кредити під заставу цих об'єктів видавав Дельта Банк для ТОВ "Іллічівський зерновий порт", ВАТ "Одеський олійножировий комбінат", ТОВ "Іллічівська зернова компанія", ТОВ "Стройбуд Іллічівськ".
Раніше повідомлялося, що більше половини вкладників Дельта Банку не звернулися за компенсацією.
DT.UA писало, що банкрутство "Дельта Банку" стало найбільшим на банківському ринку за всю історію незалежної України ("Приватбанку" було підставлено багатомільярдне держбюджетне плече).
У жовтні 2016 року суд зобов'язав колишнього власника "Дельта Банку" Миколу Лагуна виплатити 3,9 млрд грн боргу "Ощадбанку".