Fitch помістило рейтинги "Приватбанку" в список RWE та знизило рейтинг його стійкості

Поділитися
Fitch помістило рейтинги Агентство Fitch знизило рейтингові показники "Приватбанку" © phl.com.ua
В агентстві впевнені, що державна підтримка "Привату" дозволить уникнути збитків для пріоритетних кредиторів.

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings помістило довгострокові рейтинги дефолту емітента "ССС", а також рейтинг пріоритетного боргу націоналізованого "Приватбанку" список Rating Watch "Розвивається" (Rating Watch Evolving), а також знизило рейтинг стійкості фінансової установи з рівня "ссс" до "f".

Як повідомляється в прес-релізі на сайті агентства, переоцінка рейтингів банку пов'язана із заявою українського уряду про те, що банк неплатоспроможний і його буде націоналізовано.

"Зниження рейтингу стійкості до рівня "f" відображає думку Fitch, що банк зазнає фінансових труднощів з урахуванням його потреб у рекапіталізації згідно звітності. Статус Rating Watch "Розвивається" по РДЕ і рейтингу пріоритетного боргу банку відображає невизначеність щодо того, чи будуть збитки перекладені на пріоритетних кредиторів в рамках процесу рекапіталізації", – наголошується в повідомленні Fitch.

В агентстві зазначили, що його нові оцінки відображають невизначеність з приводу того, чи буде державна підтримка "Привату" достатньою, щоб уникнути збитків для пріоритетних кредиторів.

"У той же час ці рейтинги також відображають нестратегический характер державної власності щодо Приватбанку на відміну від АТ Державний експортно-імпортний банк України ("Укрексімбанк") та АТ Державний Ощадний Банк України ("Ощадбанк"), а також обмежені можливості влади з надання підтримки в іноземній валюті в разі необхідності", – сказано в повідомленні.

Кабінет міністрів України на засіданні у неділю, 18 грудня, ухвалив рішення про націоналізацію ПАТ "Приватбанк".

Згідно з рішенням, Міністерство фінансів викупить 100% його акцій за 1 грн. Після цього Мінфін візьме участь у капіталізації банку шляхом придбання акцій додаткової емісії. Кабмін також доручив Мінфіну випустити облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) у розмірі до 116,8 млрд грн терміном обігу до 15 років і процентною ставкою доходу на рівні не вище 10,5% річних з подальшим внесенням їх від імені держави в оплату за акції додаткової емісії Приватбанку.

Слідкуйте за останніми новинами про перехід найбільшого банку України у власність держави -Націоналізація Приватбанку: головне.

Детальніше про сценарії та проблеми можливої націоналізації Приватбанку читайте в статті Юлії Самаевой "Приват" - держава: за хід до мату" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі