Fitch підняв рейтинг України в іноземній вілюті до "CC"

Поділитися
Fitch підняв рейтинг України в іноземній вілюті до
В агентстві прогнозують, що інфляція в Україні до кінця року прискориться до 30%.

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підвищило довгостроковий кредитний рейтинг України в іноземній валюті з рівня "RD" (обмежений дефолт) до "CC" (імовірний дефолт).

В агентстві зазначають, що підвищення рейтингу стало можливим після виконання запиту на реструктуризацію зовнішнього боргу 11 серпня.

«Майже 6 мільярдів доларів США основної суми та відсотків за українськими єврооблігаціями було відстрочено на 24 місяці, зменшуючи тиск з обслуговування зовнішнього боргу в контексті ослаблення міжнародних резервів та гострих потреб у видатках, пов’язаних із війною. Реструктуризація отримала згоду 75% власників облігацій (за сукупною основною сумою), що перевищує мінімально необхідні 66,7%», - зазначають у Fitch.

Водночас аналітики вказують, що рейтинг «CC» відображає невирішені ризики стійкості боргу, що є результатом нападу Росії.

В агентстві зазначають, що, ймовірно, війна триватиме у 2023 році, підвищуючи державний борг вище 100% ВВП та додаючи і без того величезні витрати на інфраструктуру та економіку, а також посилюючи інфляційний і зовнішній тиск. При цьому джерела фінансування дефіциту українського бюджету залишаються невизначеними.

Fitch прогнозує скорочення української економіки на 33% цього року з незначним відновленням на 4% у 2023 році. При цьому  інфляція прискориться з 22,2% у липні до 30,0% на кінець 2022 року через монетарне фінансування, перебої в ланцюзі поставок, слабку трансмісію монетарної політики та девальвацію гривні, і залишиться високою в 2023 році — в середньому на рівні 20%.

«Ми не вважаємо, що відбулася суттєва зміна ризику дефолту за боргом України в національній валюті після зниження рейтингу довгострокового РДЕ в національній валюті до «CCC-» 22 липня. Нижчий ризик дефолту, ніж за боргом в іноземній валюті, частково відображає більше стримування уряду реструктуризувати борг у національній валюті, враховуючи, що 47% належить НБУ, ще 40% – банкам і лише 6% – нерезидентам, і відсутність сильного міжнародного тиску для залучення внутрішнього боргу до процесу реструктуризації», - додали аналітики.

Нагадаємо, наприкінці минулого тижня міжнародні рейтингові агенції S&P і Fitch знизили рейтинги України в іноземній валюті. Зокрема Fitch знизило довгостроковий рейтинг країни в іноземній валюті з C до RD, оскільки вважає відстрочку виплати боргу завершенням обміну проблемного боргу.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі