Інфляція в Україні: НБУ не вгадав з прогнозами на липень

Поділитися
Інфляція в Україні: НБУ не вгадав з прогнозами на липень  © Katalogo
Вартість пального, ціни на фрукти та овочі трохи стримали загальне зростання цін у липні.  

Темп зростання цін у липні пришвидшився до 22,2% (із 21,5% у червні). У місячному вимірі ціни зросли на 0,7%.  Хоча це менше за прогноз Нацбанку, що стало можливим завдяки більш повільнішим зростанням вартості пального та цін на фрукти й окремі овочі. Про це повідомляє Національний банк.

"Фактична споживча інфляція очікувано пришвидшилася, але була дещо нижчою за траєкторію базового прогнозу, опублікованого в Інфляційному звіті за липень 2022 року", - йдеться у повідомленні. 

Темпи зростання цін на оброблені продовольчі товари збільшилися до 22,6% р/р. Дорожчали м'ясні та рибні продукти, масло, кондитерські вироби та безалкогольні напої. Зросли ціни на соняшникову олію на тлі очікувань щодо активізації експорту та її високої вартості на світових ринках.

Пришвидшилося зростання вартості непродовольчих товарів (до 11,7% р/р), зокрема автомобілів, товарів для дому, електроніки, фармацевтичних товарів і товарів особистого догляду. Зниження цін на одяг та взуття сповільнилося.

Зростання вартості послуг пришвидшилося до 14,9% р/р. Вищими темпами зростала вартість послуг, пов’язаних із ремонтом житла, на тлі значного попиту громадян, які повернулися до своїх місць проживання, та дефіциту окремих витратних матеріалів та робочої сили. 

Зростання цін на сирі продукти харчування прискорилося до 37,5% р/р. Швидшими темпами дорожчали крупи через вичерпання запасів та скорочення постачань. Відновилося зростання вартості яєць, що пояснюється збільшенням виробничих витрат бізнесу, у тому числі на енергію. Стрімко пришвидшилося подорожчання свинини через скорочення поголів’я свиней. Завдяки розширенню пропозиції, у тому числі з боку домогосподарств,  зростання цін на насіннєві овочі та фрукти було повільнішим, ніж очікував НБУ.  

Темпи зростання цін на пальне знизилися до 77,7 р/р. Основні причини – поступове насичення ринку через налагодження логістики та відновлення конкуренції.

Як писало ZN.UA, з думкою про невпинну інфляцію і мають жити пересічні українці, усвідомлюючи вже зараз, що економія та ощадливість — їхня основна зброя на цьому фронті. Про це пише Олександр Болтян, аналітик компанії Esperio у статті - "Фінансові звички українців час змінювати".

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі