Вкотре загострюється питання «бути чи не бути тотальній фіскалізації малого бізнесу?». Підприємці виходять із мітингами під парламент, податковий комітет — у оборонній позиції. Про це пише Сергій Следзь, редактор відділу мікроекономіки та бізнесу DT.UA, кандидат економічних наук, у статті «Неконструктивно: спочатку робота парламенту в режимі «шаленого принтера», а потім роки відстрочення фіскалізації».
«Адже це факт: ті самі горезвісні закони-2019 під номерами 128-IX, 129-IX від 20 вересня 2019 року досі так і не вступили в дію щодо обов'язкового використання фізичними особами-підприємцями (платниками єдиного податку другої-четвертої груп) реєстраторів розрахункових операцій (РРО) або програмних РРО», - пише він.
Він зазначив, що всього місяць залишився до чергового переломного моменту – набрання чинності вимоги закону про обов'язковість касових апаратів у точках продажу, що раніше було відстрочено до 1 січня 2022 року.
«Невипадково активізувалися ФОП та їхні захисники. Рівно за місяць до дати «Ч», на 1 грудня вони анонсували акцію мирного протесту під стінами парламенту. Як заявляють організатори, їхня мета — збереження спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності шляхом скасування обов'язкової фіскалізації та прийняття одного із законопроектів №5866/5866-1», - додав автор статті.
Причому цього разу свої пропозиції щодо протидії фіскалізації-2022 готували не лише ФОП Сергія Доротича. Свої напрацювання для нерішучих законотворців пропонують підприємницька платформа «Дій» і навіть Координаційна рада з питань сприяння розвитку малого підприємництва при офісі президента України.
«Для когось із них шлях у майбутнє лежить через зміну/ослаблення положень чинного законодавства, а для когось через скасування прийнятих, але відстрочених на роки норм. Подивимося, чи вистачить характеру у податкового комітету та його голови, щоб парирувати прогнозований вал антифіскальних пропозицій і навіть готові законопроекти», — уточнив він.
З іншими матеріалами автора можна ознайомитись за посиланням.