"Кримський титан", що належить Дмитру Фірташу, спростовує факт передачі державі цілісних майнових комплексів Іршанського ГЗК та Вільногірського ГМК, які орендує підприємство.
Як йдеться в повідомленні прес-служби "Титану", підприємство звернулося з цього приводу до суду, і 4 вересня той виніс рішення про заборону здійснювати передачу орендованого майна ГЗК державі.
Нагадаємо, що в липні-серпні 2014 року Кабмін і Фонд держмайна прийняли ряд законодавчих змін з метою повернути державі орендовані "Кримським титаном" Іршанський ГЗК і Вільногірський ГМК.
"Орендар ("Кримський титан" - ред.) не був згоден з подібними порушеннями і звернувся в окружний адміністративний суд міста Києва, який 04.09.2014 виніс рішення про заборону Фонду держмайна та іншим органам, у т.ч. правоохоронним, здійснювати передачу або повернення орендованих ЦВК (цілісно-майнових комплексів - ред.) державі до завершення розгляду справи по суті і винесення остаточного рішення", - йдеться в повідомленні компанії.
В "Кримському титані" відзначають, що "не отримували і не підписували жодних документів про передачу ЦМК Іршанського ГЗК і Вільногірського ГМК державі". Таким чином, стверджують у компанії, "згідно з чинним законодавством України факту передачі ЦВК не було".
"Всі заяви чиновників про повернення ЦВК цих підприємств державі є неправдивими і передчасними... На сьогоднішній день жодний державний орган не має права здійснювати процедуру передачі ЦМК Іршанського ГЗК і Вільногірського ГМК державі", - заявляють в "Кримському титані".
Нагадаємо, 5 червня Кабмін попередив "Кримський титан", який входить в холдинг Group DF Дмитра Фірташа, про розірвання договорів оренди цілісних майнових комплексів держпідприємства "Іршанський державний гірничо-збагачувальний комбінат" і держпідприємства "Вільногірський державний гірничо-металургійний комбінат". Через два місяці, 5 вересня, прем'єр Арсеній Яценюк заявив, що Іршанський ГЗК і Вільногірський ГМК остаточно повернуті державі постановою уряду.
Як писало раніше ZN.UA, з початку окупації Криму Дмитро Фірташ продемонстрував живучую схему "і вашим, і нашим", після демонстративних загроз з боку Аксьонова націоналізувати об'єкти великої хімії на півострові.
Олігарх перереєстрував "Кримський титан" на київську адресу (адже заводу необхідна сировина з орендованих українських родовищ) і створив його філію в Криму. А вже на початку літа в Москві було зареєстровано ТОВ "Титанові інвестиції", куди і перевели робочих "Кримського титану", які стали отримувати зарплату в російських рублях, як і вимагало керівництво Криму. !zn