Починаючи з 2015 року до поточного моменту уряд США виділив Україні 123,4 мільйона доларів з метою допомоги у сфері правоохоронної діяльності та кримінальної юстиції. Про це повідомила прес-служба Кабміну, пише УНН.
“Загальний обсяг допомоги, наданої Україні в рамках Угоди між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки про допомогу в галузі правоохоронної діяльності та кримінальної юстиції від 13.03.2015 року (далі – Угода) становить 123,4 млн дол. США”, - зазначили у Кабмін.
В уряді уточнили, що моніторинг та оцінку проектів здійснюють самостійно донори чи реципієнти проектів.
Зазначається, що до 2015 року українське законодавство забороняло іноземним державам фінансувати держоргани України, оскільки внаслідок цього міг постраждати суверенітет країни. Однак у 2015 році, підтримавши ініціативу тодішнього прем'єр-міністра Арсенія Яценюка, депутати ВР внесли зміни до закону і така допомога стала законною.
Раніше повідомлялося, що 22 січня Україна одержала першу партію військової допомоги США. Загалом наша країна має прийняти півсотні таких Боїнгів.
Спікер Пентагону Джон Кірбі заявив, що США готують пакет військової допомоги Україні, де буде не лише оборонна, а й наступальна зброя.
Чи готові американці та європейці пожертвувати Україною заради покращення відносин із Росією? Наскільки важливо для них підтримати Україну? Чи згодні вони надіслати війська на захист нашої країни у разі нового російського вторгнення? Чи бажають бачити Україну в ЄС та НАТО? Відповіді на ці та інші питання дало велике соціологічне дослідження, проведене в США, Канаді, Великобританії, Німеччині, Франції, Польщі. Його результати аналізує Тетяна Силіна у статті "Чи готовий Захід захищати Україну від Путіна? Що кажуть у шести провідних країнах" .