Фінансовий центр, що успішно працює в інших країнах, може не показати результатів в Україні – експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Для його успішної роботи необхідно створити відповідні умови.

На останній Раді реформ пролунала пропозиція створити в Україні фінансовий центр. Наприклад, фінансові центри досить успішно працюють в Казахстані, ОАЕ і Катарі. Про це пише Юлія Самаєва, редактор відділу економіки ZN.UA, у своєму матеріалі про розвиток фінансового сектора України.

«В цих країнах для них були відведені окремі території, на які поширилося британське право, звична для інвесторів та гарантує їм якісну захист інвестицій навіть в цих країнах. Крім якісного правового захисту інвесторам на території центрів пропонують звичні інструменти для роботи, створивши з нуля інституцію фінансового регулювання, систему захисту інтелектуальної власності, біржі, Фінтех, ІТ, стартап-центри і надавши інвесторам всілякі існуючі інструменти інвестування. Створювалися ці центри у відповідності з міжнародними стандартами (IOSCO, Basel, IAIS, FATF), тобто крім «британської» захисту інвестору пропонують якісні, легальні і відповідають міжнародним вимогам умови роботи», - пише автор.

Тобто сама по собі модель фінансового центру робоча і успішна, але можна застосувати цей досвід в Україні?

По-перше, виведення центру з українського правового поля і застосування на його території права іншої держави вимагатиме внесення змін до Конституції. Це складний і непередбачуваний процес. Але тут важливо не забувати, що будь-які такі центри – це тимчасове рішення, яке не скасовує трансформацій усередині країни, тобто, будь-які зміни повинні бути обмежені в часі, наприклад, 10-ма роками.

По-друге, мова в будь-якому випадку повинна йти про територіально обмеженому просторі, що може бути ускладнена тривалим процесом виділення землі для центру, це все-таки Україна.

По-третє, потрібна грамотна комунікація з нашими партнерами в ЄС, щоб вони розуміли, що центр буде працювати на території України лише до моменту її вступу до Євросоюзу і його створення не порушить наших зобов'язань перед ЄС і не вплине на цей процес.

Докладніше читайте в матеріалі Юлії Самаевой, редактора економіки ZN.UA – «Ні зайти, ні вийти».

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі