Якою б не була форма фінансової піраміди, її можна розпізнати за певними ознаками. Про це попереджає Незалежна асоціація банків України.
Крім руху грошей, всі схеми зводяться до:
- залучення грошей "інвестора";
- повернення суми вкладу/інвестиції з великим доходом, щонайменше в кілька разів вищим ніж дохід за банківським вкладом;
- другий пункт виконується виключно за рахунок залучення дедалі нових вкладників, а не за рахунок реального бізнесу. Хоча організатори можуть використовувати реальний бізнес як ширму.
Що ще має насторожити?
- Піраміди радо заберуть у вас гроші в будь-якій валюті: долари, євро, фунти, юані тощо.
- Зазвичай фінансова піраміда має надзвичайно агресивну рекламу з пафосними презентаціями для залучення максимальної кількості людей.
- Варто звернути увагу на саму компанію, що пропонує вам доходи: як довго вона існує, чи публікує свою фінансову звітність, які ліцензії має.
Нагадаємо, щойно грошей від нових вкладників уже не вистачає на виплату доходів за попередніми вкладами, організатори піраміди зникають.
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
Як повідомлялось, основні проблеми в інвесторів у Україну виникає при підключенні їхніх підприємств до енергопостачання (газу, електроенергії, води) та виділення земельної ділянки. Саме з такими питаннями найчастіше звертаються підприємці до урядової установи UkraineInvest (UI).