Фінансова допомога в $ 15 млрд допоможе Україні вирішити виклики Кремля - The Financial Times

Поділитися
Фінансова допомога в $ 15 млрд допоможе Україні вирішити виклики Кремля - The Financial Times Заходу слід виділити Україні допомогу © railway-publish.com
Міжнародним кредиторам слід у найкоротші терміни надати Україні фінансову допомогу.

Україна переживає фінансову кризу, яка вимагає відповіді від західних урядів, пише The Financial Times.

"Із посиленням кризи в Україні перед Заходом постав обмежений вибір. Застосування нових санкцій проти Росії навряд чи зупинить Путіна в його діях по дестабілізації України. Поставки зброї Києву небезпечно підживлюють протистояння між Сходом і Заходом. Але надання Україні $ 15 млрд може дозволити країні обійти політичні та економічні виклики Кремля. Це варто того, щоб ризикнути", - йдеться в статті.

Загроза безпеки України стала основним питанням після анексії Криму Росією та її військової інтервенції в Східній Україні.

"Але військова тактика російського президента Володимира Путіна, схоже, в першу чергу націлена на підтримку економічного краху, який дестабілізує Київ. Західним урядам і Міжнародного валютного фонду в даний час необхідно діяти швидко, щоб відвести Україну від краю прірви фінансового краху", - йдеться в статті.

Автор публікації пише, що економіка України перебуває під тиском на багатьох фронтах. Конфлікт на Сході до збою у виробництві на східних вугільних шахтах і металургійних заводах. Поставки російського газу в країну припинені.

Наприкінці жовтня міжнародні резерви України впали до $ 12,6 млрд, що нижче критичного порогу платоспроможності.

У травні криза був відвернена, коли МВФ пообіцяв $ 17 млрд підтримки плюс $ 10 млрд від інших фінансових організацій. Ця угода була досягнута, а після на Сході розгорілася війна з бойовиками.

На думку автора, будь-який скептицизм із приводу того, чи варто Україні надавати фінансову допомогу, потрібно відставити в бік. Може бути і ризиковано надавати Україні $ 15 млрд. Але така допомога - це лише частина сотень мільярдів доларів, які ЄС та інші кредитори надали Греції. Критики стверджують, що грецька криза поставила під величезний ризик всю єврозону. Майбутнє України має величезне значення для європейської безпеки.

Крім того, автор стверджує, що надання Україні допомоги спонукає інших інвесторів вкладати в країну, оскільки такий крок вселить упевненість в економіці країни.

При цьому в статті наголошується, що МВФ і західні кредитори не повинні надавати фіндопомогу Україні без явних зобов'язань щодо реформування від нового уряду.

Читайте також: Європа недооцінює ступінь тяжкості кризи в Україні - ПАРЄ

Видання The Economist писало, що без вливань в економіку Україну чекає дефолт. Країна потребує великих інвестиції в інфраструктуру, особливо в "понівечену війною" східну частину країни. МВФ не може забезпечити всього цього, адже йдеться про короткострокове фінансування. Інші потенційні благодійники, такі як Америка та ЄС, зволікають в цьому питанні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі