Без вливань в економіку Україну чекає дефолт - The Economist

Поділитися
Без вливань в економіку Україну чекає дефолт - The Economist Україна гостро потребує інвестицій
Україна стала ще біднішою відтоді, як розпався Радянський Союз. Війна на Сході посилила її економічні проблеми.

Україна процвітатиме лише тоді, коли приватні інвестори ризикнуть вкласти в її економіку. Країна потребує великих інвестиції в інфраструктуру, особливо в "понівечену війною" східну частину країни. МВФ не може забезпечити всього цього, адже йдеться про короткостроковому фінансуванні. Інші потенційні благодійники, такі як Америка та ЄС, зволікають в цьому питанні. Про це пише The Economist.

Як зазначає видання, економічні проблеми в Україні наростають давно. Країна збідніла за два десятиліття, перебуваючи під владою корупціонерів, на 20% в порівнянні з тим економічним станом, у якому вона перебувала після розпаду Радянського Союзу.

"Війна в Донецьку і Луганську ускладнила ситуацію в економіці", - йдеться у публікації.

Україна втрачає кошти, які мали б піти на оплату боргів. В обмін на підтримку МВФ вимагає "капітального ремонту" української економіки. Уряд України "затягує паски". Масштаб сьогоднішніх скорочень витрат і зростання цін, швидше за все, знижує попит в економіці, яка вже на спаді. "Програми жорсткої економії, як правило, призводять до політичної нестабільності, просто подивіться на Грецію. Україна набагато бідніша, і вона "наповнена" постраждалими на війні чоловіками, які повернулися з фронту", - йдеться в статті.

Видання зазначає, що зараз енергетичний сектор України дуже потребує інвестицій. "Якщо б країна була такою ж енергоефективною, як в середньому країни ЄС, то, ймовірно, це допомогло б уникнути такої залежності від імпорту газу з Росії", - сказано в статті. Крім того, мало б сенс інвестувати у видобуток газу в Україні.

"Якщо він (президент України Петро Порошенко - ред.) і його західні союзники не почнуть фокусуватися на заходах із стимулювання економіки, дефолт виявиться неминучим", - стверджує автор.

В НБУ підрахували, що відтік депозитів населення в національній валюті склав 16,8 млрд гривень. У Нацбанку підрахували, що інфляція в Україні підвищилася до 19,8% (жовтень) порівняно з 0,5% до січня 2014 року. При цьому девальвація гривні за аналогічний період становила 58,9%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі