ФГВФО зіткнувся зі труднощами щодо повернення грошей, що знаходяться за кордоном

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Для фінансування таких процесів залучаються спеціалізовані структури, так звані litigation-фандери.

За наполяганням МВФ, до 2016 р. Фонд гарантування вкладів фізичних осіб впровадив у себе ту саму систему Forensic-аудиту, який допоміг Приватбанку дійти до Лондонського суду. Однак, сьогодні Фонд зіткнувся з певними труднощами. Безумовно, повернення грошей, що знаходяться за кордоном, - це завдання на кілька порядків складніше тих звичних функцій, які покладені на фонд. Це вкрай складні процеси, до яких потрібно підходити грунтовно, інакше ніяких позитивних результатів не досягти. Але ФГВФО ставиться до цих процесів так само, як і до звичайного стягнення активів в Україні.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Юлія Самаєва. На її думку, досвід цивілізованого світу показує, що такі підходи результатів не дають.

"Наприклад, для фінансування таких процесів залучаються спеціалізовані структури, так звані litigation-фандери, які фінансують ці розгляди і беруть на себе ризики програшу, їх винагорода прямо залежить від успішності судового процесу", - відзначає автор.

"Ми приводили litigation-фандера у ФГВФО. Чиновники лише розвели руками: "Сьогоднішні процедури просто не дозволяють залучати такі компанії до процесу", - сказав старший партнер юридичної фірми "Ільяшев і Партнери" Роман Марченко.

"Можливо, Фонд не хоче підпускати до документації банків грамотних аудиторів і юристів, тому що вони виявлять, що і у самого Фонду рильце в пушку. Можливо, Фонд може бути у змові з колишніми власниками і свідомо приваблює "ручних" юристів, які або нічого не виявлять в результаті аудиту, або зроблять свою роботу неякісно і суди програють. Можливо, чиновники Фонду дійсно не до кінця розуміють суть процесу, у який вплуталися, - йдеться в статті. - Зате якщо вони дійдуть до судів і програють їх через недостатню підготовку до процесів, то тим самим здорово підіграють колишнім власникам банків, з якими зараз нібито воюють. Звинувачені в шахрайстві і виведенні активів екс-власники і менеджери отримають судові рішення, які підтверджують їх невинність і непричетність до банкрутства банків, а кошти, виведені з активів, цими ж рішеннями судів будуть легалізовані. По суті, ФГВФО докладає всі зусилля для того, щоб домогтися результату, прямо протилежного заявленим цілям".

Детальніше про проблеми повернення активів, виведених з неплатоспроможних банків, читайте у матеріалі Юлії Самаєвої "Fake Forensic" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі