Фонд гарантування вкладів фізичних осіб в 2016 році реалізував активи неплатоспроможних банків на 3,2 млрд грн, з яких 51% отримано від продажу прав вимоги за кредитами, повідомляється на сайті Фонду.
Також 41% надходжень отримано від реалізації основних засобів, 5% – від продажу цінних паперів та корпоративних прав, 2% – від безпосереднього продажу юридичним або фізичним особам і 1% - від реалізації інших активів (картин, монет тощо).
При цьому кредити юридичних і фізичних осіб, права вимоги за якими виставляються на торги, становлять 80% активів неплатоспроможних банків, майно (нерухомість, основні засоби, авто) - 20%.
Наголошується, що у структурі реалізованих прав вимоги за кредитними договорами 75% складають права вимоги за договорами юросіб (у тому числі 1,3% кредитних договорів без забезпечення) та 25% - права вимоги за кредитними договорами фізичних осіб (в тому числі 0,8% без забезпечення).
Що стосується реалізованих основних засобів, то 89% складають об'єкти нерухомості (житлового та нежитлового призначення), 5% - транспортні засоби, 2% - земельні ділянки і 4% - інші основні засоби (меблі, обладнання тощо).
Фонд додає, що активи банків реалізуються двома способами: шляхом безпосереднього продажу юридичним або фізичним особам (для малоцінного майна, оціночна вартість якого не перевищує 10 мінімальних зарплат) та на відкритих торгах (аукціонах), які сьогодні проводяться тільки в електронній формі. Щотижня на продаж виставляється більше 1 тис лотів.
Нагадаємо, що Фонд гарантування планує протягом тижня продати активи 53 банків-банкрутів на суму 5,5 млрд грн.
ФГВФО повідомляв, що вартість активів 70 банків, що ліквідуються 94 млрд грн замість 418 млрд грн. 80% активів банків-банкрутів існують виключно "на папері".
2016 році ФГВФО виручив від продажу власності неплатоспроможних банків 3 млрд грн. Сумарні надходження ФГВФО за підсумками 2016 року можуть сягнути 7 млрд грн.