ФДМУ готовий продати за 6 млн грн соледобувне підприємство в природоохоронній зоні на Рожевих озерах Херсонщини

Поділитися
ФДМУ готовий продати за 6 млн грн соледобувне підприємство в природоохоронній зоні на Рожевих озерах Херсонщини
Підприємство вже намагалися продати в жовтні 2021 року, вартість зросла в 7,3 раза, проте переможець аукціону відмовився від підписання протоколу. На балансі ДП перебувають об’єкти, які не підлягають приватизації, а саме: земельна ділянка загальною площею 3407646 кв.м.

Фонд держмайна оголосив повторний аукціон з приватизації соледобувного держпідприємства на Херсонщині - ДП "Геройське дослідно-промислове підприємство", що розташоване в природоохоронній зоні та має низку обмежень щодо приватизації.

Оголошення про продаж підприємства, стартова ціна якого заявлена на рівні 6,13 млн грн, оприлюднене на сайті електронних торгів "Прозорро.Продажі". 

Аукціон з продажу підприємства запланований на 9 грудня.

Державне підприємство, основним видом діяльності якого є видобуток солі кухонної харчової осадочної, отриманої шляхом випарювання з морської води Чорного моря у відкритих осадових басейнах, розташоване в природоохоронній зоні - на березі Дніпровського лиману. Загальна площа всіх будівель та споруд становить 1541,28 кв. м.

"Геройське дослідно-промислове підприємство" вже намагалися продати в жовтні 2021 року, також зі стартовою ціною 6,13 млн грн. У ході онлайн-аукціону вартість зросла в 7,3 раза. Проте переможець аукціону відмовився від підписання протоколу.

На балансі ДП "Геройське дослідно – промислове підприємство" перебувають об’єкти, які не підлягають приватизації, а саме: земельна ділянка загальною площею 3407646 кв.м, з балансовою вартістю – 5,607 млн гривень.

Дана земельна ділянка знаходиться в межах об’єкту "Смарагдової мережі" Європи в Україні – Кінбурнської коси, що накладає певні обмеження на їх використання. Смарагдова мережа (Emerald Network) – мережа природоохоронних територій, створена задля збереження видів та оселищ, які потребують охорони на загальноєвропейському рівні. Смарагдова мережа формується у країнах, які не є членами ЄС, і є аналогічною до мережі Natura 2000, яка функціонує у країнах ЄС. В межах підписання Угоди про асоціацію, Україна прийняла зобов’язання щодо реалізації цілої низки природоохоронних директив, серед них – Оселищної (Директива 92/43/ЄЕС) та Пташиної директиви (Директива 2009/147/ЄС).

З березня 2021 року на підприємстві тричі змінилося керівництво.

Так, з 2015 року до березня 2021 року це державне підприємство очолював Андрій Тищенко. Згідно з даними Центру протидії корупції Тищенко також є власником чотирьох агрокомпаній - "БФ "АГРО - МИР", ТОВ "АГРОМИ-СТ", ТОВ "КАС-САД" та ПП "КФ "АГРО-МИР".

Надалі підприємство протягом двох місяців очолював Олександр Морозов.

З травня 2021 року підприємством у статусі виконуючого обов'язки керує Дмитро Бахтіяров.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі