FAO буде боротися з деградацією українських земель

Поділитися
FAO буде боротися з деградацією українських земель © Андрій Товстиженко, DT.UA
Проект структури ООН запрацює у трьох областях країни.

Продовольча і сільськогосподарська організація ООН (FAO) розпочинає в Україні проект по боротьбі з деградацією ґрунтів. Метою проекту є досягнення нульового рівня деградації земель. Спочатку проект буде працювати у трьох областях - Київській, Харківській та Миколаївській. Про це повідомили у FAO, передає Укрінформ.

"Новий проект FAO націлений на те, щоб допомогти Україні досягти балансу між процесами деградації землі та її природним і штучним відновленням", - йдеться в повідомленні.

Протягом трьох років планується поліпшити законодавчу та інституційну структуру, запровадити інтегроване управління природними ресурсами. Крім того, проект буде працювати над впровадженням стандартів у питаннях посадки лінійного типу захисних лісосмуг на основі характеристик ґрунтів і природних зон, а також над поширенням кліматоорієнтованого сільського господарства.

Один з компонентів проекту зосереджений на відновленні стійкості виробничих ґрунтів, він охопить площу 7,5 тис. га у трьох областях, а саме Київській, Харківській та Миколаївській. Саме ці території представляють різні природні і кліматичні зони. Надалі передбачається, що проект охопить додаткові території в інших регіонах України.

Учасниками проекту спочатку стануть Український науково-дослідний інститут прогнозування та випробування техніки і технологій для сільськогосподарського виробництва ім. Л. Погорілого, компанія AgroGeneration і окремі територіальні громади.

Проект буде співпрацювати з агровиробниками, проводити навчання та інші інформаційні кампанії з відновлення деградованих ландшафтів.

Завершення проекту заплановано на кінець 2021 року.

За даними FAO, площа деградованих і непродуктивних орних земель в Україні перевищує 20% ріллі, і за останнє десятиліття росла з 70 тис. до 100 тис. га в рік. Щороку від ерозії втрачається майже 300-600 мільйонів тонн грунту. В залежності від рівня процесів деградації врожайність може зменшитися до 50%, а втрати від недостачі продукції складають більше 20 млрд грн на рік.

Зазначимо, що після підписання Конвенції ООН про боротьбу з пустелями, Україна взяла на себе зобов'язання відновити деградовані землі і ґрунти до 2030 року.

Раніше Олександер Ковалів, д. е. н., заслужений працівник сільського господарства України у статті для DT.UA писав про те, що українська земля та її природні багатства не можуть бути предметом купівлі-продажу.

30 грудня 2017 року президент Петро Порошенко підписав Закон "Про внесення змін до розділу X "Перехідні положення" Земельного кодексу України", який продовжує на рік мораторій на продаж землі.

Детальніше про ілюзії щодо землі читайте у статті Олександера Коваліва "Із земельною гранатою в руці. Чи є рецепт виходу з земельного кризи?" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі