Одна з найбільших нафтових компаній світу Exxon Mobil повністю залишила Росію після того, як президент Владімір Путін конфіскував її майно, повідомляє Reuters.
Дискусії щодо впорядкованої передачі 30% частки компанії у великому нафтовому проєкті тривали сім місяців, проте Exxon наразі не повідомила, чи отримала компенсацію за активи, які вона оцінила у понад $4 мільярди. Так само невідомо, чи продовжуватиме компанія оскаржувати конфіскацію у міжнародному арбітражі.
«Ми докладали всіх зусиль, щоб взаємодіяти з російським урядом та іншими зацікавленими сторонами», — сказав представник Exxon.
Компанія заявила, що «благополучно вийшла» з Росії після того, як уряд на початку цього місяця «в односторонньому порядку припинив» свою участь у нафтогазовому проекті «Сахалін-1».
З початку березня, після повномасштабного вторгнення РФ в Україну, Exxon заявляла, що має намір відмовитися від усіх своїх активів на суму понад $4 мільярди, залишаючи відкритою можливість продати «Сахалін-1». В якості покупців розглядались партнери — індійська та японська компанії.
Проте російські умови забороняли Exxon вести з ними переговори про потенційний продаж.
7 жовтня Путін конфіскував акції Exxon у нафтовидобувному спільному підприємстві та передав їх компанії «Роснєфть», яка контролюється урядом. Тоді в компанії заявляли про перспективи арбітражу.
Згідно з указом Путіна від 7 жовтня, іноземні партнери «Сахалін-1» матимуть один місяць після створення нової російської компанії, щоб попросити в російського уряду акції в новому підприємстві.
Міністр торгівлі Японії Ясутосі Нісімура вже заявив, що Японія не збирається відмовлятись від спільного з росіянами видобутку нафти та газу, хоча у травні прем'єр-міністр Фуміо Кісіда, під час зустрічі лідерів G7, підтвердив готовність відмовитися від російської нафти.