Прем'єр Японії під час зустрічі G7 підтвердив готовність відмовитися від нафти з РФ

Поділитися
Прем'єр Японії під час зустрічі G7 підтвердив готовність відмовитися від нафти з РФ © twitter.com/OptaJose
Для країни, яка сильно залежить від імпорту енергоносіїв, це дуже складне рішення, зазначив Фуміо Кісіда.

Японії знадобиться час, щоб поступово припинити імпорт російської нафти після узгодження заборони з іншими країнами G7 для протидії вторгненню Москви в Україну. Таку заяву зробив у понеділок прем'єр-міністр Фуміо Кісіда, передає Reuters.

На онлайн-зустрічі в неділю країни G7 взяли на себе зобов’язання «своєчасно та впорядковано» здійснити подальший тиск на Кремль хоча такі країни, як бідна на ресурси Японія, сильно залежать від російського палива.

"Для країни, яка сильно залежить від імпорту енергоносіїв, це дуже складне рішення. Але координація G7 є важливішою в такий час, як зараз", - сказав Кішіда журналістам, повторюючи тези, які пролунали на зустрічі G7.

"Що стосується термінів скорочення або припинення імпорту (російської) нафти, то ми будемо розглядати це при оцінці реальної ситуації… Ми приділимо час, щоб зробити кроки до поетапної відмови», - зазначив він.

Згідно з даними Refinitiv (постачальник даних та інфраструктури фінансового ринку – ред.), з середини квітня не було жодного судна, що завантажує російську нафту для Японії. У квітні з Росії до Японії було експортовано близько 1,9 мільйона барелів, що на 33% менше, ніж за той самий місяць минулого року.

Війна в Україні підкреслила енергетичну залежність Японії від Росії, навіть коли Токіо діяв швидко та в тандемі з G7 у введенні санкцій.

Остання заборона підкреслює поворот у політиці Японії. Японія заявила, що буде важко негайно припинити імпорт російської нафти, яка склала близько 33 мільйонів барелів загального імпорту нафти.

Попередня заборона на імпорт російського вугілля у Японії

Влада країни заявила, що поступово забороняє імпорт російського вугілля, залишаючи лише зріджений природний газ. Японія перебуває в особливо важкій ситуації, оскільки вона закрила більшість своїх ядерних реакторів після ядерної катастрофи на Фукусімі в 2011 році.

Росія була п'ятим за величиною постачальником сирої нафти та СПГ в Японію минулого року.

Японський уряд і компанії володіють частками в проектах нафти та СПГ в Росії, включаючи два на острові Сахалін, з яких партнери Exxon Mobil Corp (XOM.N) і Shell PLC (SHEL.L) оголосили про вихід.

Тим не менш, найбільший нафтопереробник Японії, Eneos Holdings Inc (5020.T), вже припинив купувати російську нафту, заявивши, що буде отримувати поставки з Близького Сходу.

У п'ятницю торгова фірма Marubeni Corp (8002.T) заявила, що хоче вийти з нафтового проєкту "Сахалін-1", але зберігає свою частку відповідно до політики уряду.

Водночас Кісіда заявив у понеділок, що політика уряду щодо збереження ділових інтересів у різних російських енергетичних активах не змінилася.

Нагадаємо, Болгарія проситиме Євросоюз відстрочити заборону на російську нафту. 

Також відомо, що ЄС пропонує переглянути ембарго на російську нафту і дозволити Угорщині та Словаччині купувати її до кінця 2024 року, а Чехії — до червня 2024 року,

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі