Уряд Естонії дав дозвіл державній енергетичній компанії АТ Elering на будівництво газопроводу Balticconnector між Естонією і Фінляндією. Рішення було прийнято на засіданні 8 березня.
Газопровід почнеться з естонської півострова Пакрі (Pakri і пройде по дну Фінської затоки до Инкоо (Inkoo) у Фінляндії. Дозвіл дано на спорудження газопроводу в особливій економічній зоні Естонії, його довжина в водах Естонії складе близько 32,8 кілометрів.
У ході підготовчих робіт вже досліджено транскордонний вплив газопроводу на навколишнє середовище і проведені необхідні екологічні дослідження.
"Будівництво Balticconnector не буде супроводжуватися таким негативним впливом на навколишнє середовище, якого не можна уникнути", - йдеться в повідомленні прес-служби уряду.
Проект будівництва газопроводу є частиною загальноєвропейської енергетичної мережі Європейського союзу TEN-E, метою якого є забезпечення ефективно працюючого енергетичного ринку та його диверсифікація.
Як повідомила компанія АТ Elering, будівництво може початися в другій половині нинішнього року.
Раніше повідомлялося про те, що влада німецької землі Мекленбург-Передня Померанія дали згоду на будівництво ділянки газопроводу "Північний потік-2" по дну Балтійського моря.
Російський "Газпром" заявив про намір розпочати будівництво "Північного потоку-2" вже навесні 2018 року. Проти будівництва виступають Україна, Польша, США, країни Балтії, Данія, а також ще кілька країн ЄС. У Європейській комісії триває обговорення проекту.
Система "Північний потік-2" складається з двох паралельних гілок трубопроводу, пропускною здатністю близько 27,5 мільярдів кубометрів газу на рік.
Детальніше про ризики "Північного потоку-2" читайте у статті Олени Павленко "Третій непрохідний" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".