Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що фахівці збільшили свою оцінку запасів природного газу в Чорному морі майже на третину. Це сталося завдяки більш ретельній оцінці існуючого родовища та відкриттю ще одного, повідомляє Bloomberg.
Тепер, за прогнозами урядовців, морські родовища Туреччини містять близько 710 мільярдів кубометрів газу. Це є дуже важливим, адже Анкара прагне диверсифікуватися від імпорту, який наразі майже весь використовується для внутрішнього споживання.
Збільшення відбулося, здебільшого, за рахунок родовища Сакарья, де запаси сьогодні оцінюються на рівні 652 мільярди кубометрів замість, як вважалося раніше, 540 мільярдів кубометрів. За словами Ердогана, перегляд було здійснено за результатами оцінки міжнародною енергетичною компанією, назви якої, втім, він не вказав.
Ще 58 мільярдів кубометрів газу виявлено в родовищі неподалік.
«Це нове відкриття відкриє двері для нових досягнень . Ми почнемо буріння нових свердловин якомога швидше», — сказав Ердоган на прес-конференції після засідання уряду.
Запаси родовища Сакарья, які вже є найбільшими в історії Чорного моря, виявились набагато більшими, ніж передбачалося спочатку. Прикметно, що цей перегляд відбувається в критичний для Ердогана момент, адже через шість місяців відбудуться вибори. Незважаючи на державні субсидії, рахунки за електроенергію та опалення торік різко зросли, зокрема і через вторгнення Росії в Україну, яке почалося в лютому.
Споживча інфляція в Туреччині досягла максимуму за останні 25 років — понад 84%, тоді як ціни на енергоносії зросли ще більше. Уряд оголосив про чотири етапи цьогорічного підвищення ціни на природний газ. Це неабияк вплинуло на сімейні бюджети та призвело до широкого невдоволення.
Родовище Сакарья почне подавати газ у турецьку енергомережу з першого кварталу 2023 року. До перегляду оцінок запасів офіційні особи очікували, що на піку виробництва родовище в Чорному морі задовольнить приблизно одну третину від внутрішніх потреб Туреччини.
Згідно з початковим планом розвитку, Туреччина передбачала початковий видобуток газу у обсязі 3,5 млрд кубометрі на рік у 2023 році. Мета полягає в тому, щоб упродовж чотирьох років після першого видобутку збільшити його приблизно до 15 мільярдів кубометрів на рік — це приблизно чверть нинішнього видобутку в Європейському Союзі.
Як повідомлялось, Туреччина вирішила просити про знижку понад 25% на російський газ.
2023 рік стане для Туреччини особливим. Президентські і парламентські вибори, 20 років Ердогана при владі, столітній ювілей створення Турецької Республіки. Саме до цієї дати, за задумом правлячої партії, має бути запущено кілька десятків інфраструктурних мегапроєктів по всій країні. Детальніше про це читайте у статті Євгенії Габер «Підводні рифи "Нового Босфору"».