"Енергоатом" відсудив 19 мільярдів гривень боргів у "Енергоринку"

Поділитися
© UN Photo
Збиток ДП "Енергоринок" тільки в 2020 році був 2,59 млрд грн.

Суд задовольнив позов держпідприємства "Енергоатом" до держпідприємства "Енергоринок" про стягнення з відповідача 18,97 мільярда гривень, з яких заборгованість за електроенергію 9,78 мільярда, а 9,19 мільярда - інфляційні втрати. Про це йдеться в рішенні Господарського суду. Києва, повідомляє Finbalance.

ДП "Енергоринок" до липня 2019 року виконувало функцію оптового постачальника електроенергії. З 1 липня 2019 року в Україні запущена нова модель оптового ринку електроенергії, яка передбачає ліквідацію ДП "Енергоринок" як єдиного покупця і продавця електроенергії.

Відповідно до закону "Про ринок електричної енергії", "Енергоринок" здійснює діяльність до повного погашення кредиторської і дебіторської заборгованості за електроенергію.

За даними ДП "Енергоринок", на 01.05.2021 його дебіторська заборгованість (борги учасників ринку перед цим держпідприємством) - 29,423 млрд грн, а кредиторська заборгованість - 26,975 млрд грн (борг ДП перед учасниками ринку).

У Міненерго заявляли, що намагаються переконати Мінфін випустити ОВДП для погашення заборгованості, яка утворилася на оптовому ринку електричної енергії до 1 липня 2019 року.

Збиток ДП "Енергоринок" за підсумками 2020 року - 2,59 млрд грн (по 2019 - 1,24 млрд грн).

На кінець березня 2021 року активи ДП "Енергоринок" становили 21,935 млрд грн (на початок року - 21,923 млрд грн).

За даними ДП "Енергоринок", на кінець 2020 року дебіторська заборгованість перед ним за електроенергію склала 29,6 млрд грн, з якої заборгованість контрагентів, які вели діяльність на окупованих Росією територіях України (частина Донецької та Луганської областей і в Криму) - 26, 38 млрд грн.

Йдеться про борги ДП "Регіональні електричні мережі", ТОВ "Луганське енергетичне об'єднання", ВАТ "Луганськобленерго", АТ "ДТЕК Донецькі електромережі", ПрАТ "ДТЕК ПЕМ-Енерговугілля", ПАТ "ДТЕК Крименерго", ПрАТ "СКЕК".

Попри прогнози і плани щодо підвищення вартості комунальних послуг, якщо вірити офіційним повідомленням влади, тарифи у вересні мало чим змінюватися в порівнянні з серпнем. Однак, тарифи на гарячу воду і опалення цієї осені можуть зрости на 30-40%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі