Енергоспільнота розкритикувала Україну у відповідь на її претензії щодо реверсу і "Південного потоку"

Поділитися
Енергоспільнота розкритикувала Україну у відповідь на її претензії щодо реверсу і Енергоспівтовариство розкритикувало Україну
Енергоспівтовариство відкидає критику Києва про нібито відсутність позиції у питанні диверсифікації реверсних постачань газу з Європи до України і щодо нереагування на будівництво газопроводу "Південний потік" в обхід її території.

Європейське Енергетичне співтовариство відкидає критику Києва на свою адресу про нібито відсутність позиції щодо диверсифікації. Енергетичне співтовариство відзначає, що в питанні реалізації проекту "Південний потік" направило Сербії, Хорватії і Македонії критичні листи про невідповідність їхніх договорів з Росією. У той же час, в Енергоспівтовариства є низка зауважень до України в частині виконання нею зобов'язань, взятих при вступі до організації.

Про це йдеться у письмовому коментарі директора секретаріату ЄЕС Янеза Копача (Janez Kopač).

Пояснюючи ситуацію, він зазначив, що будь-який додатковий енергетичний маршрут і ресурс "тільки вітаються з точки зору підвищення безпеки поставчань і збільшення конкуренції".

Разом з тим, Копач підкреслив, що жоден проект не повинен повністю знищувати своїх конкурентів". За його словами, в такого роду проектах завжди має бути баланс двох протилежних суспільних інтересів, безпеки постачань і конкуренції.

Читайте: Україна незадоволена бездіяльністю Енергоспівтовариства у питанні реверсу газу

"У цьому плані ключову роль відіграє Третій енергетичний пакет. Коли "Південний потік" буде відповідати принципам цього пакета, він буде, без сумніву, найбажанішим проектом. Як секретаріат Енергетичного співтовариства, ми направили листи Сербії, Хорватії і Македонії щодо їхніх міжурядових угод з Російською Федерацією, пов'язаних із "Південним потоком", в яких ми підкреслили їхню (угод) невідповідність рамкам Третього енергетичного пакета. Це явне порушення існуючої правової системи заважає реалізації цього проекту", - повідомив директор ЕС.

Говорячи про зворотні потоки між Словаччиною та Україною, Я.Копач нагадав, що безпосередню участь у спробах поліпшити потужності зворотного потоку газу бере Європейська комісія. "Існуюча між Росією і Україною домовленість виглядає так, що не дозволяє віртуальні зворотні потоки газу зі Словаччини в Україну, але фізичні зворотні потоки можуть бути можливими з невеликими корективами", - сказав він.

У той же час директор ЕС критично висловився на адресу самої України. "Перш за все, Україна повинна поліпшити свою погану репутацію у реалізації Угоди про Енергетичне співтовариство. Енергетичне співтовариство - не тільки привілеї, воно також є організацією із зобов'язаннями. Що швидше Україна почне поводитися відповідно до своїх зобов'язань, то сильнішим і здоровішим буде ставати її весь енергетичний сектор", - заявив Копач.

Як повідомлялося, віце-прем'єр України Юрій Бойко 7 листопада розкритикував Європейське енергоспівтовариство за позицію щодо диверсифікації. За його словами, Україна проводить жорсткі переговори з керівництвом Єврокомісії та Європейського енергоспівтовариства з приводу зміни позиції у питаннях "Південного потоку" і реверсних постачань природного газу. "Ми дуже незадоволені позицією енергоспівтовариства щодо напрямку диверсифікації, навіть більш різко - відсутністю позиції", - сказав Бойко на брифінгу в четвер. !zn

Читайте також:

Енергоспівтовариство вважає недостатнім темп реформ в енергетиці України

Європа здивована докорами Януковича в неучасті у газовій суперечці з Росією

Європа очікує, що питання постачаньгазу в Україну через Словаччину вирішиться до кінця року

Україна безуспішно намагається захистити в Європі свою ГТС від "Південного потоку" Росії

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі