Перший аукціон "Енергоатому" з продажу електроенергії за двосторонніми довгостроковими контрактами, який був проведений 18 червня, завершився без результатів. В "Енергоатомі" не вважають це проблемою, повідомляє прес-служба держкомпанії.
"Фахівці не вважають це проблемою - адже перший день дозволив протестувати чинний Порядок проведення аукціонів і надалі разом з міністерством більш плідно працювати над його ефективністю", - йдеться в повідомленні компанії.
"Енергоатом-Трейдинг" виставляв на продаж на майданчику ТБ "Українська енергетична біржа" 1 397 100 МВт-год електроенергії базової навантаження в торговій зоні ОЕС України з поставкою у період 21.06.2020 - 31.12.2020. До продажу пропонувалося 300 лотів (пакетами по 100 лотів) за стартовою ціною 1500 грн / МВт-год (без ПДВ).
У відповідності з Порядком проведення електронних аукціонів, у спеціальних сесіях з продажу пакетів лотів за двосторонніми договорами беруть участь покупці, які купують електричну енергію виключно для власного споживання, при цьому за довгостроковими двосторонніми договорами - виключно покупці, частка електроенергії в собівартості продукції яких становить не менше 30%.
Раніше повідомлялося, що державні обмеження на вироблення атомної енергії впали до історичного мінімуму - 6630 МВт з 9490 наявних. В "Енергоатомі" заявили, що це не сприятиме вирішенню фінансових проблем компанії і стабільності енергетичного ринку країни.