Аналітики запропонували антикризові заходи у податковій та бюджетній політиці

Поділитися
Аналітики запропонували антикризові заходи у податковій та бюджетній політиці © autokredit777
Бізнес потребує підтримки у кризовий та посткризовий період.

Питання підтримки працівників і бізнесу залишилося майже поза увагою у влади в період введення заходів, що направлені на анулювання наслідків коронавірусу. Про це йдеться у відкритому листі, опублікованому аналітичними центрами Інститут Податкових Реформ, Інститут соціально економічної трансформації, Палата податкових консультантів, Український інститут майбутнього, CASE Ukraine.

Аналітичні центри пропонують реалізувати низку заходів, які сприятимуть роботі бізнесу у кризовий та посткризовий період та є фіскально відповідальними. Зокрема:

Для працiвників:

Пропонується зменшення навантаження на фонд оплати праці як найбільш шкідливого податку. Аналітики вважають доцільним почати з найбільш соціально незахищених верств населення та працівників, із заробітними платами до 2 МЗП - запровадивши для них неоподатковану суму у розмірі 100% від МЗП, що призведе до детінізації ринку праці та до збільшення заробітних плат.

Для роботодавця:

Забезпечити для платників податків - перенесення строків подання звітності, збільшення строків сплати ПДВ, надання безвідсоткової податкової розстрочки. Запровадити мораторій на 2020 рік на планові податкові перевірки, залишити можливість проведення виключно позапланових та фактичних перевірок у 2020 році. Визнати неможливість виконання договірних, грошових та/або податкових зобов‘язань, обумовлене епідемією COVID-19 в України - обставиною непереборної сили.

Для мікробізнесу/самозайнятих:

Позбавити мікробізнес зайвого навантаження - звільнити від обов'язкової сплати ЄСВ ФОПів- сумісників та ФОПів, які тимчасово не провадять діяльність.

Переглянути норми фіскалізації всієї 2 та 3 груп ССО, вивести з під фіскалізації тих, кому вона економічно недоцільна, передбачити фіскалізацію ризикових категорій платників.

Компенсаторами мають бути:

Скорочення чисельність контролюючих органів, швидка та ефективна верифікація отримувачів соціальних виплат та пільг і пенсійних виплат, допомога МВФ за оголошеною програмою на макрофіскальні заходи країни для реагування на економічний шок від епідемії тощо

Середньострокові заходи, які пропонуються на післякризовий період:

Зменшення навантаження на заробітні плати до цільового показника у 20% за певний період, ліквідація дискреційного податку на прибуток підприємств та заміна його інноваційним податком на виведений капітал, прийняття оновленого трудового законодавства, заснованого на свободі трудового договору, яке буде позбавлено архаїчних норм та зайвої бюрократії, модифікація податку на землю, збільшення його долі у ВВП тощо

Детально пропозиції та обгрунтування у повному листі аналітиків

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі