Експорт російської нафти досягнув максимуму з початку повномасштабного вторгнення — FT

Поділитися
Майже 80% поставок сирої нафти з Росії припадає на Китай та Індію.

У квітні Росія експортувала більше нафти, ніж за будь-який місяць з моменту її повномасштабного вторгнення в Україну минулого року. При цьому, майже 80% поставок сирої нафти припадає на Китай та Індію, повідомляє Міжнародне енергетичне агентство (МЕА), пише FT.

У квітні експорт російської нафти зріс ще на 50 тисяч барелів на добу до максимального рівня після вторгнення - 8,3 млн барелів на добу, що значно перевищує середні показники у 7,7 млн барелів на добу у 2022 та 7,5 млн барелів на добу у 2021 роках.

Зростання поставок відображає успіх Москви в пошуку нових покупців для своєї нафти після того, як Європа заблокувала імпорт і нові судна для транспортування вантажів на свої ринки.

Відтоді, як Захід вперше пригрозив Росії санкціями минулого року, Москва співпрацює зі значною кількістю маловідомих торгових компаній і власників танкерів, щоб розробити нові системи для транспортування своєї нафти.

«Росія, здається, не має особливих проблем з пошуком охочих покупців для своєї нафти і нафтопродуктів», - йдеться в щомісячному звіті МЕА, опублікованому у вівторок, 16 травня.

Результатом стала одна з найбільших в історії змін у товарних потоках: за останні 12 місяців РФ перенаправляла мільйони барелів нафти на день з Європи в Азію.

Попри те, що Росія відвантажила більше нафти, щомісячні доходи від її експорту, за оцінками МЕА, були на 27% нижчими, ніж у квітні 2022 року, частково через зниження світових цін на енергоносії.

Російська нафта також торгується з дисконтом через запроваджене G7 обмеження цін на нафту РФ. Однак ця знижка почала звужуватися, зазначає МЕА, оскільки Росія розширила свій доступ до «незахідних» судноплавних компаній, які можуть працювати поза межами цінових обмежень. За оцінками МЕА, доходи Москви від експорту нафти у квітні становили $15 млрд, порівняно з $13,3 млрд у березні.

Загалом у квітні Росія відвантажувала 5,2 млн барелів нафти на день, що є найбільшим показником з травня 2022 року, в тому числі 2,1 млн барелів на день до Китаю та два мільйони барелів до Індії. Загальний експорт нафтопродуктів склав три мільйони барелів на день.

«Нові нафтопереробні потужності сприятимуть подальшому зміщенню на Схід прогнозованих обсягів поставок нафти до кінця року, що відображає зростання регіонального попиту», - зазначає МЕА.

Імпорт з Росії допоміг задовольнити зростання попиту на нафту в Китаї, який у березні сягнув історичного максимуму в 16 млн барелів на добу, додали в МЕА.

«Відновлення попиту в Китаї продовжує перевершувати очікування», - йдеться у звіті.

У відповідь на це МЕА підвищило прогноз зростання світового попиту на нафту на 2023 рік до 2,2 млн барелів на добу, додавши, що на Китай припадатиме майже 60% цього зростання.

Падіння світових цін на нафту у квітні та на початку травня, коли нафта марки Brent подешевшала майже на 16 доларів за барель лише за два тижні, різко контрастує з напругою на ринку, яка очікується у другій половині року.

Раніше Bloomberg повідомляло, що Китай та Індія рятують Москву від «нафтових санкцій». Головний дипломат ЄС Жозеп Боррель заявив, що ЄС варто вжити заходів щодо продажу Індією переробленої російської нафти в Європу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі