Експорт ІТ послуг з України за 9 місяців року приніс бізнесу мільярди доларів виручки

Інфографіка
Поділитися
Експорт ІТ послуг з України за 9 місяців року приніс бізнесу мільярди доларів виручки
Зростання показників — це результат діяльності аутсорсингових компаній, які наймають українських програмістів для роботи над закордонними ІТ-проектами.

За три квартали 2021 року експорт IT-послуг з України зріс на 35%, виручка бізнесу від IT-експорту за цей час склала $4,84 млрд. Про це повідомляє Опендатабот, платформа для роботи з відкритими даними, посилаючись на дані НБУ.

Серед усього експорту послуг України частка ІТ вже сягла 38%. Для порівняння, на початку 2020 року вона складала 24%.

Зростання показників — це результат діяльності аутсорсингових компаній, які наймають українських програмістів для роботи над закордонними ІТ-проектами.

Водночас, наголошують в Опендатабот, аутсорс у чистому вигляді —​​ продаж часу та найманої праці — є низькомаржинальним бізнесом.

“Держава має бути вкрай зацікавлена ​​у тому, щоб усередині країни реєструвалися та розроблялися свої IT-продукти, адже IT-стартапи можуть принести колосальні прибутки у вигляді майбутніх податків та інвестицій. Для цього необхідне формування максимально захищеного правового поля, спрощення та зниження податків для продуктових IT-компаній, а, можливо, і повне звільнення від них на початкових етапах”, — коментує CEO Work.ua Артур Міхно.

Нагадаємо, те, що IT-сектор в Україні продовжує розвиватися, підтверджується й кількістю нових ФОПів, що спеціалізуються на комп'ютерних та інформаційних послугах — за 2020-2021 рр. їх стало більше на 40%. Кількість IT-компаній також зросла: на 22% — з комп'ютерними послугами, на 10% — з інформаційними.

Україна посіла перше місце в Європі за кількістю IT-фахівців. Крім того, кількість IT-спеціалістів в Україні є не просто найбільшою, але й найбільш швидко зростаючою в Європі. 

Як писала ZN.UA, значення товарного експорту для економіки в нас інколи розглядають однобоко — як джерело валютних надходжень, від обсягу яких залежить курс гривні. Це важлива функція експорту, але не єдина. 

Не менш важливо, що закордонні продажі дають змогу українським підприємствам забезпечувати завантаження виробничих потужностей в умовах слабкого (або геть відсутнього) внутрішнього попиту. А це робочі місця, податки до бюджету, можливості для технологічного розвитку. Читайте про це в матеріалі для ZN.UA заступника голови Комітету ВР з питань економічного розвитку Дмитра Кисилевського "Стимулюємо імпорт замість експорту?".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі