Перегляд бюджету не повинен призвести до збільшення плану його доходів і витрат. Таку думку висловили опитані DT.UA експерти.
"В іншому випадку ми можемо мати проблеми, які були в минулому році. Бюджет у видатковій частині не був виконаний майже на 20 млрд грн", - зазначив екс-в.о. міністра фінансів Ігор Уманський.
На думку екс-віце-прем'єра з економічних питань, старшого радника "Альфа-Банку" (Україна) Романа Шпека, для Кабміну краще в кінці року думати, куди витратити надлишкові доходи, ніж ламати голову, де взяти гроші на збільшені витрати, і видавлювати їх з бізнесу.
"Підвищення видаткової частини бюджету в нинішній економічній ситуації, а також на тлі напружених переговорів з МВФ в частині дефіциту бюджету, виглядає досить недалекоглядно", - доповнив експерт "Укрсоцбанку" Тантелі Ратувухері.
Керівник аналітичного департаменту Concorde Capital Олександр Паращій не виключає - якщо стан економіки не покращиться, уряду потрібно буде говорити про секвестр бюджету.
При цьому провідний економіст блоку "Фінансові ринки" "Креді Агріколь Банку" Олександр Печерицин вважає, що Кабмін буде шукати додаткові джерела збільшення доходів у підвищенні деяких податкових платежів, скажімо, за допомогою чергового підвищення акцизів на алкоголь і тютюнові вироби.
"Мінфін також розглядає питання про введення збору у Пенсійний фонд на операції на міжбанківському валютному ринку", - нагадує експерт.
Нагадаємо, що 16 квітня у Вінниці Янукович заявив про те, що доручив Кабінету Міністрів підготувати зміни до держбюджету. "Ми завжди це робили і цей рік не є виключенням", - зазначив президент.
Більше читайте у статті Василя Пасочника "Держбюджет-2013 та ефекти кривих дзеркал" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна". !zn
Читайте також:
Янукович доручив уряду переглянути бюджет-2013
Рада в першому читанні схвалила оформлення заборгованості бюджету векселями
Кабмін вирішив доопрацювати "нереалістичний" прогноз держбюджету на 2014-2015 роки