НАК "Нафтогаз" свідомо накопичує заборгованість, що неминуче призведе до банкрутства компанії. За такою ж схемою банкрутять і найбільшу державну енергокомпанію - "Центренерго", заявив експерт Олег Постернак, пишуть "Факти".
При цьому, експерт послався на листування очільника "Нафтогазу" Олексія Чернишова, яка стала надбанням ЗМІ.
«Накопичення багатомільярдних заборгованостей „Нафтогазом“ та його дочірніми структурами призведе до неминучого банкрутства монополіста. З листування керівництва „Укргазвидобування“ та НАК „Нафтогаз“ чітко простежується курс Чернишова на зупинку платежів без пояснень та накопичення боргів», - заявив експерт.
За словами Постернака, на прикладі "Нафтогазу" та державного "Центренерго" простежується нова технологія, яку можна назвати „win-win корупція“ (суть методу win-win передбачає перемогу без програвших та взаємну вигоду всіх сторін, - ред.).
"Точно за такою ж схемою зараз доводять до банкрутства „Центренерго“. В обох процесах простежується нова небезпечна технологія, яку можна назвати „win-win корупція“. Контролюючі процеси сили заробляють на відкатах від випущених платежів або збагатяться на розриві активів після банкрутства, залишаючись у виграші у будь-якому випадку», - зазначив він.
За словами Постернака, з моменту призначення Олексія Чернишова минуло кілька місяців. І якщо на початку його каденції очікування були стриманими, то тепер Чернишова критикують за кадрові рішення, лояльність до харківських контрагентів НАКу, зупинку платежів та накопичення багатомільярдної заборгованості.
"Точно можна стверджувати, що хтось, поки країна зайнята війною, розриває енергетику України та планує за безцінь отримати її найцінніші активи. Призначення зручного Чернишова було одним з початкових кроків. Наступний рубіж — банкрутство НАК „Нафтогаз“, до якого ми наближаємося з дуже високою швидкістю", — прогнозує Постернак.
Нагадаємо, останнім часом у ЗМІ та соцмережах можна помітити ознаки інформкампанії, спрямованої проти новопризначеного керівництва "Нафтогазу". В усіх випадках фігурують заяви про зупинені платежі та про привієльовані розрахунки з харківськими контрагентами.
У "Нафтогазі" ці публікації жодного разу не коментували.
Натомість 10 березня пресслужба "Нафтогазу" розповіла про новий сценарій реструктуризації боргів за єврооблігаціями, який компанія запропонувала кредиторам. Робочий сценарій ґрунтується на попередніх дискусіях із кредиторами та враховує обмежені повномасштабною війною фінансові можливості "Нафтогазу", а також рамки уряду щодо обслуговування публічних боргів.
Нафтогаз попросив про відстрочення платежів за єврооблігаціями на два роки у липні минулого року. Компанії вдалося домовитися про відстрочення боргу лише за одним із трьох випусків євробондів.
На початку лютого Нафтогаз провів серію консультацій з власниками єврооблігацій компанії щодо реструктуризації боргових зобов'язань за єврооблігаціями з терміном погашення у 2022 та 2026 роках.
За 2022 рік Нафтогаз отримав майже 40 млрд грн збитків.