Експерт: Україні потрібно боротися із лобістською корупцією та монополіями

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Експерт: Україні потрібно боротися із лобістською корупцією та монополіями © Колаж ZN.UA
Основою має стати підтримка малого бізнесу

Експерти та журналісти ZN.UA ознайомилася із текстом проекту закону "Про олігархів" і діляться із читачами його основними положеннями.

Кандидат економічних наук (Інститут економіки та прогнозування НАН України) Євгеній Редзюк робить конкретні пропозиції, щодо можливої редакції закону.

Експерт має на увазі пропозиції, які роблять закон більш ефективним для застосування.

Редзюк наголошує, що Україні необхідно впровадити Закон України «Про лобіювання національних вертикально-інтегрованих компаній», який значно знизить корупційну складову в державних органах влади. В такому законі має бути чітко виписана процедура офіційного звернення через профільну асоціацію (де є понад 50% підтримки учасників цієї асоціації) щодо законодавчих і регулятивних ініціатив для цієї профільної сфери діяльності. На будь-які спроби неофіційного контакту має реагувати арештами НАБУ. Причому повинні арештовувати і депутатів, і бенефіціаріїв від лобізму.

Аналогічний Закон працює успішно в США — тому корупційний вплив на сенат суттєво обмежений. При несанкціонованих зверненнях державні службовці, політики і судді мають про цей контакт одразу повідомляти відповідні антикорупційні органи.

Експерт переконаний, що потрібно на державному рівні сприяти створенню механізму швидкого зростання для малих і середніх підприємств за рахунок їх активності і конкурентоспроможності. Чим оперативніше комерційна організація зростає в ринкових умовах й стає значимою, тим прозорішою, прибутковішою і зрозумілішою для інвесторів і суспільства, вона має бути. І допомагати в цьому їй має держава.

Держава має зосередитися на допомозі малому бізнесу, а не монополіям. Державна підтримка (податкові канікули, субсидії, відшкодування тощо) мають отримувати найбільше представники малого бізнесу, в менш значній мірі середній бізнес і суттєво обмежену допомогу великі підприємства. Таким чином в Україні буде формуватися більш активно конкурентне середовище і обмежуватись олігархічно-монопольні структури.

Докладніше по проблемі у статті кандидата економічних наук Євгенія Редзюка "Деолігархізація України — місія можлива?"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі