Експерт розповів про головну передумову корупції на низовому рівні держапарату в Україні

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Експерт розповів про головну передумову корупції на низовому рівні держапарату в Україні Гончарук відзначає необхідність появи стандарту доступу бізнесу до інформації © DonPomidor / Depositphotos
Майже у кожного органу в Україні є своя процедура взаємодії з бізнесом.

Відсутність стандарту спілкування держави і бізнесу - перша з головних передумов корупції на низовому рівні державного апарату.

Про це пише в своїй статті для DT.UA Олексій Гончарук, голова Офісу ефективного регулювання.

Він відзначає, що майже у кожного органу в Україні є своя процедура взаємодії з бізнесом, часто регламентована тільки внутрішніми документами самого органу.

"Хтось приймає документи лише поштою, а хтось - у дерев'яну урну. Десь можна прослідкувати рух документів і виправити недоліки, а десь документи поштою повертають за 30 днів через неправильно розставлені коми. Хтось запрошує на засідання робочих органів, а хтось не повідомляють навіть про час та місце розгляду питання. У результаті маємо сотні процедур, традицій, нюансів та особливостей. Цей безлад фактично дозволяє кожному несумлінному керівнику держоргану створювати процедури "під себе", - йдеться в статті.

На думку Гончарука, усунути цей недолік можна, закріпивши на рівні закону цивілізовану адміністративну процедуру, яка гарантує:
а) стандарт доступу бізнесу до інформації;
б) участь бізнесу у прийнятті рішень, які зачіпають його інтереси;
в) право на адміністративне оскарження.

"Непоганий законопроект "Про адміністративну процедуру" зараз розроблено Міністерством юстиції України. Після незначного доопрацювання він цілком може бути прийнятий вже восени цього року. Це значно зменшить можливості для маніпулювання при регулюванні та створення корупційних схем", - зазначає автор.

Читайте також: Оголошені найкращі історії підприємців-переселенців

Нагадаємо, прем'єр-міністр Володимир Гройсман назвав затримання високопоставлених українських чиновників ознакою ефективної боротьби з корупцією.

"Бачите зараз затримання і все інше? Я вам точно можу сказати, можете записати мої слова, це початок кінця корупції в Україні", - заявив прем'єр-міністр на семінарі для регіональних ЗМІ.

Детальніше про недоліки держрегулювання в Україні читайте у статті Олексія Гончарука "Як виправити 12 недоліків регулювання по-українськи?" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі