Експерт пояснив, які показники дозволять оцінити реальний вплив санкцій на Росію

Поділитися
Експерт пояснив, які показники дозволять оцінити реальний вплив санкцій на Росію © Радио Свобода
Певні індикатори можуть продемонструвати, як обмеження Заходу вплинули на життя звичайних росіян.

Щоб більш чітко оцінити реальний вплив західних санкцій на Росію та її населення, світу варто не дивитися на повідомлення в пропагандистських ЗМІ з такими складними індикаторами як ВВП чи обмінний курс рубля, а аналізувати десятки більш конкретних показників. Такими, зокрема, можуть бути дані від бізнесу – податкові надходження, показники галузі та інше, заявив російський опозиційний діяч, представник Free Russia Foundation Владімір Мілов на конференції Atlantic Council.

"Зрештою це дозволить комплексно зрозуміти дуже складну картину різного міжгалузевого впливу на статистику", – зазначив він.

За словами експерта, подібні показники від бізнесу заслуговують на більшу довіру, у порівнянні, наприклад, з даними інфляції. Мілов переконаний, остання розраховується Москвою за нечіткою формулою, через що значно занижена.

Зокрема, доказом цього може бути співвідношення зниження реальних доходів росіян та показників продажів.

"Минулого року реальні доходи росіян впали на близько 2%, але показники торгівлі – на 10%. Раптом росіяни вважають за краще зберігати гроші, а не витрачати їх. Як таке відбувається? Я думаю, пояснення полягає в тому, що якщо ви справді співставите доходи з реальною інфляцією, а не зі штучно заниженою версією, тоді ви побачите реальний вплив санкцій на добробут Росії", – наголосив експерт.

Мілов розповів, що до повномасштабного вторгнення РФ на територію України в 2022 році кілька різних авторитетних економістів говорили, що росіяни в середньому побіднішали на 10-15% у реальному вираженні в порівнянні з 2013 роком, до анексії Криму. За його оцінкою, тепер можна точно говорити, що жителі держави-агресора стали щонайменше на 20% бідніші за 9 років.

У свою чергу, глава штабу Олексія Навального Леонід Волков озвучив кілька результатів соціологічних досліджень у Росії. За його даними, в 2022 році 80% людям, які збиралися придбати якусь значну річ, довелося переглянути свої плани через санкції та війну. Так само, 80% росіян змінили свої плани щодо відпочинку. При цьому загалом мали плани щодо відпочинку та нових покупок менше половини громадян. До того ж, усе менше людей в РФ мають фінансові заощадження

Як Волков, так і Мілов, зазначили, що росіяни починають розуміти, що насправді відбувається в їх країні – що не санкції Заходу винні в погіршенні їхнього життя, а влада самої ж РФ.

"Санкції – це не молоток проти росіян, це – ліки. Якщо Путін не відмовиться від своєї агресивної поведінки, не покладе край цьому кошмару, вплив санкцій буде сильнішим. Тоді буде більше шансів, що ця війна закінчиться і все зможе поступово знову стати нормальним для росіян. Вони повинні зрозуміти цей зв’язок", – додав Мілов.

Під час конференції Atlantic Council економістка Інституту міжнародних фінансів пояснила, на чому варто зосередитися країнам Заходу в питанні санкцій проти Росії в 2023 році.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі