Колишній секретар РНБО України й ексглава Адміністрації президента часів Віктора Янкуовича Андрій Клюєв та його рідний брат – колишній народний депутат Сергій Клюєв зберегли свій енергетичний бізнес в анексованому Росією Криму і продовжують працювати в обхід санкцій Європейського союзу. Про це стало відомо під час спільного розслідування "Настоящего времени" та антикорупційного проєкту "Муніципальний сканер". Розслідування, яке тривало майже два роки, називається "Кримський архів".
Журналісти з'ясували, що кілька сонячних електростанцій в Криму, які раніше належали братам Клюєвим, після анексії Криму Росією перереєструвалися в російському реєстрі. Тепер їх засновниками є компанії з Австрії, Нідерландів, Кіпру, і з Британських Віргінських островів. Деякі з цих компаній, згідно з розслідуванням, продовжують працювати, а деякі перебувають на стадії ліквідації через судові процеси з російськими банками.
До незаконної анексії Криму Росією Клюєви отримали кредити в українських і російських банків на будівництво гелиостанций в Україні. До 2017 року компанії накопичили величезні борги. Україні довелося покривати збитки банків з державного бюджету. У розмірі близько мільярда доларів США. У свою чергу Росія почала судитися з власниками енергобізнесу.
Компанії Клюєвих до цього моменту заборгували близько 800 мільйонів євро. Це борги за кредитами, які компанії групи Activ Solar брали у "Внєшторгбанка" та "Сбербанку Росії" через їх українські філії. Тоді голова окупаційної адміністрації Криму Сергій Аксьонов погрожував, що російські державні банки можуть забрати геліостанції в рахунок кредитів.
Відзначається, що попри санкції та судові процеси з Росією, станції Клюєвих в анексованому Криму продовжують працювати. Ними володіє понад десять різних компаній зі схожими назвами. У всіх них працюють люди, які були тісно пов'язані з бізнес-активами Клюєвих.
Брати Клюєви з 2014 року перебували під персональними санкціями ЄС. Але до кінця 2018 і початку 2019 року їх зняли.
В Україні Андрій Клюєв підозрюється у заволодінні державним майном в особливо великих розмірах, шляхом зловживання службовим становищем і у змові з групою осіб (упродовж травня 2010 – квітня 2011 р.).
В 2018 році суд Європейського Союзу анулював санкції проти Клюєва, які були введені в березні 2017 року. У березні цього року Інтерпол виключив Клюєва зі списку розшукуваних осіб.
Андрій Клюєв очолював АП Януковича в січні-лютому 2014 року. Тричі обіймав посаду віце-прем'єр-міністра України, був одним із керівників "Партії регіонів". Також може бути причетний до масових вбивств на Майдані та розгону студентського протесту в листопаді 2013 року. Клюєв був оголошений в розшук ще в 2014 році. СБУ встановила, що він перебуває в Росії.