Економіка України минула пік кризи від введення карантину

Поділитися
У Мінекономіки оцінюють падіння ВВП за II квартал 2020 року до II кварталу 2019 року на рівні 11%, що менше, ніж очікувалося раніше.

Сьогодні, 6 серпня, повідомляється, що реальний валовий внутрішній продукт (ВВП) України в січні-червні 2020 року скоротився на 6,5%, що не трохи більше, ніж падіння на 5,9% за перші п'ять місяців року.

Дані опубліковані в огляді Департаменту стратегічного планування та макроекономічного прогнозування Мінекономіки.

У відомстві оцінюють падіння ВВП за II квартал 2020 року до II кварталу 2019 року на рівні 11%, що дещо менше, ніж очікувалося раніше — падіння на рівні 14%.

За підсумками січня-травня 2020 року скорочення зведеного індексу виробництва товарів і послуг з основних видів економічної діяльності (СІП) склало 7,7% (падіння на 7,3% в січні-травні 2020 року).

"Помісячна динаміка видів економічної діяльності свідчить, що економіка пройшла пік і подолала рубіж максимально негативного ефекту від жорстких протиепідеміологічних заходів як всередині країни, так і за її межами, який найбільше відчувався у квітні-травні 2020 року. І, зараз, на тлі пом'якшення карантинних обмежень, поступово починає відновлюватися", - йдеться в огляді.

У червні окремі види промислової діяльності, сфера транспорту і будівельна галузь продемонстрували уповільнення темпів падіння, а індекс очікувань ділової активності в порівнянні з попереднім місяцем покращився. Водночас значно менші площі збирання і нижче торішньої врожайності більшості сільськогосподарських культур спровокували в червні значне падіння обсягів виробництва в сільському господарстві.

Пік економічної кризи, викликаної введенням карантину і придушенням попиту всередині країни і на світовому рівні, припав саме на II квартал 2020 року.

Раніше повідомлялося, що Кабінет Міністрів очікує падіння ВВП України за підсумками другого кварталу 2020 року в порівнянні з аналогічним періодом 2019-го на 14%. Існуюча Динаміка призведе до зниження реального ВВП у 2020 році на 4,8% при номінальному ВВП на рівні 3,985 трлн грн.

При цьому дефіцит бюджету не перевищить закладені в законі Про бюджет 7,5% ВВП за підсумками року.

Українська економіка за підсумками поточного року скоротиться на 6%, але до наступного року очікується зростання на рівні 4%. Такі дані вказані в щоквартальному Інфляційному звіті НБУ за липень.

У Нацбанку впевнені, що найгірший період для економіки минув. Пом'якшення карантину сприяє пожвавленню ділової активності. Досить м'яка монетарна і фіскальна політика підтримають економічне зростання в наступні роки.

Раніше ZN.UA писало, що за січень-червень 2020 року в державний бюджет України надійшло 519,4 млрд грн, а у зведений бюджет — 653,8 млрд доходи загального фонду державного бюджету України за січень-червень 2020-го було залучено 450,9 млрд грн, що становить 92,2% від планового показника, тобто план наповнення загального фонду бюджету не був виконаний на 7,8%. Подробиці в матеріалі Тетяни Богдан "Доходи державного бюджету: позитивні зрушення на нестійкій базі".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі