Економіка Донбасу: як регіон змінився за час війни

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Економіка Донбасу: як регіон змінився за час війни © Тарас Черноморенко
Луганщина з розвиненого регіону перетворилась на аутсайдера.

Донецька та Луганська області історично були серед лідерів за внеском в економіку країни, але збройна агресія РФ суттєво змінила ситуацію: Донецька область зберегла більшість підприємств і досить сильні позиції, то Луганщина перейшла в аутсайдери. Відмінність пояснюється історичним розміщенням активів: промислові підприємства Донеччини були розподілені більш-менш рівномірно по всій території області, а на Луганщині промисловий південь зустрічався із сільськогосподарською північчю, і три чверті промислових активів залишилися за лінією розмежування. Таких висновків дійшли експерти Центру економічної стратегії, що аналізували розвиток регіону.

"Проблеми Луганської та Донецької областей водночас і схожі, і різні, тому потребують стратегічного реагування від держави. Промисловість у Донецькій області сфокусована на металургії, її експорт — на три чверті сировина, і нових інноваційних виробництв на обрії не видно. Луганська область несподівано для себе перетворилася на аграрний регіон і тепер намагається долати величезні проблеми у переробці, логістиці та збуті" - зазначають експерти.

онеччина залишається флагманом з виробництва продукції металургії, в Луганській області розробили стратегію нової смарт-спеціалізації, фокусуючись на хімічній і паперовій індустріях, та прагнуть розвивати переробку продукції сільського господарства.

Донецька та Луганська області досі залишаються одними із найбільших експортерів України, проте за останні роки експорт зменшився внаслідок втрати традиційних ринків і частини підприємств-експортерів. Експортним лідером є чорна металургія, що не втратила своїх флагманських позицій. Тим не менш загрозою для регіону є вкрай низька диверсифікація експорту: у Донецькій області частка експорту, не пов’язаного з чорними металами, становить трохи більше 20%. Це зав’язує експортну виручку на світові ціни на метали, що можуть доволі сильно коливатися.

Про інші економічні проблеми регіону читайте в текст "Чому Сходу України потрібна підтримка".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі