Економіці та суспільству шкодить велике соціальне розшарування. А ще краще, коли воно зовсім невелике. Це і має бути метою держави - слідкувати за тим, щоб ситуація розвивалася в інтересах широкого загалу, а не лише в інтересах окремих громадян.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Богдан Данилишин, голова Ради НБУ, академік НАН України. На його думку, держава повинна брати на себе відповідальність і в тих випадках, коли межі можливостей особистої відповідальності індивідів вичерпано, не давши при цьому очікуваного результату для суспільства.
"Держави, які досягли найбільших успіхів у розвитку і посідають лідируючі місця за рівнем життя населення, застосовували ліберальні принципи і методи в поєднанні з консервативними і навіть соціалістичними, - це демонструють, наприклад, Данія, Німеччина, Швеція", - наголошує академік.
Детальніше про сплав протилежних підходів в економіці читайте в матеріалі Богдана Данилишина "Лібералізм і консерватизм - Інь і Янь" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".