Ефективність адміністрування ПДВ зросла, але основні виклики попереду - експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Ефективність адміністрування ПДВ зросла, але основні виклики попереду - експерт Фото: РБК-Україна
Темпи приросту надходжень від сплати ПДВ є найбільшими за останні шість місяців.

Ризикоорієнтована система ДПС, нарешті, принесла плоди для державного бюджету.

Податкові надходження від сплати ПДВ за три перші квартали поточного року склали 273,8 млрд грн, в тому числі 85 млрд грн ПДВ на товари внутрішнього виробництва з урахуванням бюджетного відшкодування і 188,8 млрд грн на товари, ввезені на митну територію України. Темпи приросту надходжень від сплати саме цього податку в абсолютному вимірі є найбільшими за останні шість місяців, пише у своєму тексті для ZN.UA податковий експерт Костянтин Швабій.

За його словами, така динаміка в цілому позитивно позначилась на доходах державного бюджету, адже в структурі податкових надходжень частка ПДВ складає майже половину. Порівняно з аналогічним періодом минулого року за дев’ять місяців поточного приріст податкових надходжень від сплати ПДВ склав майже 3 млрд грн, що в умовах існуючої економічної ситуації є очевидним досягненням, зумовленим, в першу чергу, підвищенням ефективності адміністрування податку контролюючими органами.

"Незважаючи на помітний прогрес, ще більші виклики, як завжди, попереду. Так, за даними ДПС України платники податків станом на 1 жовтня поточного року подали 2 322 звіти про контрольовані операції за 2019 рік. Загальний обсяг таких операцій складає 2 553,6 млрд (!) грн з 5 220 нерезидентами. Вражаючі цифри, які дещо дисонують з оцінками сум коштів, які в цей же час виводяться за кордон в низькоподаткові юрисдикції", вражає автор.

Швабій нагадав, що раніше голова ДПС заявив про перспективи залишити в Україні 30-40 млрд доларів прибутку щороку.

"В одному зі своїх інтерв’ю голова ДПС наголосив на тому, що коли в Україні буде створена ефективна система контролю за трансфертним ціноутворенням, це дозволить залишати в ній близько 30-40 млрд доларів прибутку щороку", - пише Швабій.

На його переконання, до теперішнього часу ефективність та фіскальний результат роботи контролюючих органів саме в цій сфері залишали бажати кращого, адже обсяги донарахування складали по факту непомітні для державного бюджету суми.

Подробиці читайте в тексті Костянтина Швабія "Довіряй, але навчись перевіряти!" для ZN.UA

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі