Минулої суботи в Україні набув чинності закон про е-резидентство, який має допомогти залучити нові податкові надходження до державної скарбниці. Згідно з документом, кожен, хто проживає за кордоном, тепер може вести легальний бізнес в Україні та навіть дистанційно відкривати банківські рахунки.
Як пояснили у Мінцифри, після завершення тестування до України планується залучити близько 1 тис. "е-резидентів".
"Очікуємо надання останнього дозволу від НБУ, який допоможе запустити проект повноцінно", - наводяться у релізі слова заступника міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександра Борнякова.
НБУ, тим часом, вже надав право майбутнім електронним резидентам відкривати та закривати поточні рахунки в банках, з можливістю перераховувати залишок коштів із поточних рахунків в Україні на їх власні закордоном.
Скористатися ним за бажання можуть тепер, наприклад, і зіркові українські спортсмени, які живуть в інших країнах і часто є їх податковими резидентами. Наприклад, відомий український футболіст Андрій Шевченко, який є резидентом Англії та поповнює скарбницю лише Великої Британії, маючи при цьому навіть тимчасові обмеження на перебування в Україні, тепер може вести свою підприємницьку діяльність дистанційно та в нашій країні. З урахуванням його значних заробітків лише один Шевченко може суттєво допомагати податками Україні, якщо, звичайно, матиме таке бажання.
Аналогічно допомогти податками, за умови реєстрації в Україні, тепер зможуть й інші відомі особи, спортсмени, бізнесмени та, звичайно ж, ІТ-фахівці. На останніх Мінцифри робить свою основну ставку, чудово розуміючи, що ця сфера сьогодні продовжує свій активний розвиток та капіталізацію.
Нагадаємо, що за підсумками 2021 року саме ФОП заплатили рекордні податки в український бюджет. Їхня загальна цифра досягла 34,8 мільярда гривень.