Дві європейські компанії готові взяти в управління українські магістральні газопроводи

Поділитися
Дві європейські компанії готові взяти в управління українські магістральні газопроводи Італійська SNAM і словацька Eustream готові керувати українськими газопроводами
Газові компанії з Італії та Словаччини надіслали комерційні пропозиції з умовами своєї діяльності в якості оператора української ГТС. Для співпраці з ними доведеться виділити в окрему структуру магістральні газопроводи.

Пошук зарубіжного інвестора, який би гарантував завантаження транзитних потужностей української газотранспортної системи після 2019 року, є найважливішою задачею для розвитку "Укртрансгазу". Транзит є найбільш прибутковим видом діяльності держкомпанії - навіть на рівні минулорічних обсягів транзиту російського газу в Європу тарифна виручка склала 2 млрд доларів. Про це повідомив президент "Укртрансгазу" Ігор Прокопів на II Українському газовому форумі в Києві.

За його словами, вже надійшли комерційні пропозиції з умовами роботи на ГТС від італійської та словацької компанії. "Це італійська SNAM і словацька Eustream, які цікавляться лише магістральними газопроводами", - сказав Ігор Прокопів. Виконання цієї умови технічно і організаційно можливо. "В такому випадку будуть два "Укртрансгази". Один транзитний, магістральний, а другий – внутрішній", - пояснив Ігор Прокопів.

Затверджений Кабінетом міністрів план реструктуризації НАК "Нафтогаз України" передбачає іншу схему поділу "Укртрансгазу". Передбачається створення на його базі двох компаній ПАТ "Магістральні газопроводи України" та ПАТ "Підземні сховища України", на баланс яких будуть передані відповідні активи.

Транзит газу в 2015 році через Україну склав 67,1 млрд куб. м, що на 8% більше, ніж роком раніше. У цьому році очікується, що транзит складе 76 млрд куб. м газу.

Читайте також: Віце-президент США назвав "Північний потік-2" поганою ідеєю для Європи

У липні цього року глава "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що досягнута домовленість з Eustream про використання словацької ГТС в рамках проекту "Північний потік 2". У разі реалізації цього проекту повз української ГТС пройде до 55 млрд куб. м в рік.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі