Дуже мала кількість українців користуються легальним контентом

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Дуже мала кількість українців користуються легальним контентом
Більшість користувачів в Україні користуються онлайн-доступом без скачування контенту.

Українські інтернет-користувачі у своїй переважній більшості віддають перевагу онлайн-доступу (а не скачуванню). Крім того, дуже мала їх кількість користуються винятково легальним контентом. Про це йдеться у травневому дослідженні компанії GFK щодо використання цифрового контенту в Україні 2020 року, що було представлено на круглому столі ЄБА. Про це у своїй статті пише Сергій Следзь, редактор відділу мікроекономіки та бізнесу DT.UA, кандидат економічних наук.

Відповідно до дослідження, з’ясувалося:

  1. Українці використовують для прослуховування й завантаження аудіо або відео переважно піратський контент Інтернету. Тільки близько 10% із них користуються винятково легальними ресурсами. Зате 75% користувачів відеоконтенту й 80% любителів музики без розбору використовують і легальний, і піратський контент.
  2. Відео, звичайно, ніхто вже не копіює, — 82% користувачів Інтернету щотижня дивляться онлайн-фільми без скачування файлів. Серед респондентів GFK лише 16% завантажують відео з платних платформ, зате 65% завантажують файли з торентів.
  3. Музику в Інтернеті теж воліють слухати онлайн. А якщо завантажують із платних джерел, то тільки 13% опитаних. Зате 71% тих, хто скачує музику, надають перевагу піратським файлообмінникам, 29% — торентам.

Найцікавіше, що законодавство передбачає оплату скачування (а не онлайн-використання), причому легального (а не піратського) контенту з Інтернету. Адже випадки піратського поширення контенту в Інтернеті — це тема вже для кримінального права та судових розглядів з інтернет-розповсюджувачами й ніяк не стосується оплати користувачами легального контенту. Тобто компенсація за нелегальний контент в Інтернеті — в суді, а не в гаманці споживача.

Тетяна Ситник, представляючи на круглому столі дані GFK, резюмувала: «Практика запису файлів на фізичних носіях відходить у минуле: серед тих 54% опитаних, хто має ноутбуки й будь-коли використовував функцію запису, лише 20% зберігали файли на CD-дисках. Серед власників телевізорів із можливістю записувати авторські твори цей показник становить 17%. Дуже рідко споживачі, що читають книжки в Інтернеті, роздруковують їх на домашньому принтері. За результатами дослідження, таких усього 15%».

«Так за що ж ми платимо? Усе перевернуто з ніг на голову. Держава не створює рівних умов для всіх, а збільшує навантаження на легальний бізнес, надаючи «тіні» явну перевагу. Замість того, щоб боротися з піратством, вона фактично його заохочує під виглядом компенсації шкоди авторам творів за рахунок усіх без розбору покупців легальної техніки. Причому оплачують шкоду спочатку імпортери й виробники ще на етапі, коли вони не впевнені, чи продасться цей товар і чи його використають для приватного копіювання», - поше автор в сттті.

Більш детально читайте в статті Сергія Следзь, редактора відділу мікроекономіки та бізнесу DT.UA, кандидата економічних наук – «Боротьба з піратством збільшенням вартості техніки».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі