"ДТЕК Енерго", яке належить Ринату Ахметову, і державне ПАТ "Центренерго" узгодили з американською компанією поставку 75 тис тонн енергетичного вугілля. Обсяг вугілля розподілять рівними частинами (по 37,5 тис т) для потреб ТЕС приватної та державної генерацій. Про це повідомляє прес-служба "ДТЕК".
Відзначається, що судно з паливом прибуде в Україну в найближчі місяці.
"Забезпечити імпорт вугілля стало можливим завдяки нормалізації ситуації на ринку електроенергії, яка дозволила досягти економічно обґрунтованих цін і, таким чином, знайти необхідні ресурси для підготовки генерацій до осінньо-зимового періоду", - заявив генеральний директор "ДТЕК Енерго" Ільдар Салеев.
"У минулому році українська енергосистема опинилася в непростій ситуації через сильні морози і недостатніх запасів вугілля. Тому стабільність роботи енергосистеми - наш перший пріоритет. Додаткові запаси вугілля дозволять нам спокійно пройти через опалювальний сезон, без необхідності використання газу або імпорту електроенергії. Центренерго також залишається єдиним споживачем вугілля шахт, яке майже повністю забезпечує потреби підприємства ", - відзначили в ПАТ" Центренерго ".
За даними "Інтерфакс-Україна", поставка американського вугілля буде здійснена через міжнародного трейдера Trafigura.
В "ДТЕК" додали, що 19 серпня компанія отримала першу партію польського вугілля об'ємом 2700 тонн в рамках підписаного компанією і вугледобувними підприємствами Bogdanka угоди на імпорт 320 тис тонн енергетичного вугілля з сусідньої країни.
Також "ДТЕК Енерго" очікує поставки палива з Казахстану.
Раніше повідомлялося, що запаси вугілля на складах теплоелектростанцій продовжують падати. За минулий тиждень запас палива зменшився на 2,7%, а загальне число тонн вугілля на 36,4% менше норми на 9 серпня.
Як пише Сергій Жилич для ZN.UA, на 31-му році незалежності і через сім років після переломних для країни подій на Майдані пересічні громадяни вже напевно не сприймають всерйоз пострадянський тезу «якщо красти, то вагонами». А насправді, на превеликий жаль, потрібно констатувати, що сумнозвісне явище безкарності за багатомільйонні афери в Україні за результатами років реформ та антикорупційної боротьби лише мутували в своїх масштабах.
Детальніше читайте в статті "Хроніки зливу" Роттердам + ".