Допомога для ВПО: чи може її отримувати студент

Поділитися
Серед студентів є багато внутрішніх переселенців.

Через війну, багато українців були змушені виїхати в безпечні регіони та стати внутрішньо переміщеними особами. Вони можуть отримати допомогу від держави.

Фахівці «Юридичного порадника для ВПО» пояснили, чи можуть студенти отримувати допомогу на проживання ВПО.

Відповідно до пп.13-14 Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік ВПО, на отримання довідки мають право студенти, які навчаються в закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, які перемістилися з територій, включених до Переліку, щодо яких не визначено дати завершення бойових дій, припинення можливості бойових дій або тимчасової окупації, на отримання довідки ВПО.

Студенти, які здобували певний освітньо-кваліфікаційний рівень і мали реєстрацію місця проживання в гуртожитках, після зняття з реєстрації мають право на отримання довідки, якщо вони не бажають повернутися до попереднього місця проживання через обставини, які спричинили внутрішнє переміщення.

Тобто, всіх студентів можна умовно поділити на дві категорії:

  • переміщені студенти, які зареєстровані вдома (тобто, на територіях бойових дій чи тимчасово окупованій території);
  • переміщені студенти, які мають зареєстроване місце проживання в гуртожитку.

Так, якщо перші мають право одразу отримати довідку ВПО, то другі можуть отримати її лише після зняття з реєстрації в гуртожитку.

Юристи наголосили, довідка ВПО не означає виплату допомоги на проживання ВПО.

Однак, якщо особа має довідку ВПО, відповідає майновим критеріям та звертається за допомогою вперше, то така особа має право на отримання допомоги на проживання незалежно від того чи є вона студентом чи ні.

Як пояснює Мінсоцполітики, студенти стаціонару, які є ВПО і отримують допомогу, продовжать її отримувати до 31 січня 2024 р., якщо не мають реєстрації місця проживання в гуртожитках.

Відповідно, якщо особа виїхала з територій бойових дій/тимчасово окупованих територій, вступила до вишу, «прописалася» в гуртожитку, на жаль, вона не зможе розраховувати ні на отримання довідки ВПО, ні на призначення допомоги на проживання.

Нагадаємо, чи можна відновити отримання допомоги на проживання ВПО у разі повернення з-за кордону чи після повторної евакуації. Влітку у порядку призначенні допомоги відбулися зміни.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі