Допомога аграріям: Мінекономіки хоче вдвічі збільшити фінансування програм

Поділитися
Допомога аграріям: Мінекономіки хоче вдвічі збільшити фінансування програм © kmu.gov.ua
До 1% аграрного ВВП

У Мінекономіки хочуть на наступний рік закласти у бюджет 8,5 млрд грн державної допомоги аграріям. Це майже вдвічі більше фінансування на 2021 рік. Про це заявив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Земля» під час панелі «Державна підтримка, доступ до фінансування та земельні аукціони», повідомляє Укрінформ.

«Що таке 4,5 млрд грн (державної допомоги аграріям на 2021 рік – ред.)? В чинному Бюджетному кодексі сказано, що аграрії мають право отримати до 1% аграрного ВВП. Як би це був 1%, то це було би близько 8,5 млрд грн <…> Ми подали пропозиції до Бюджетної декларації (на 2022 рік - ред.) і сподіваємося повернутися мінімум до 1%, щоб стати каталізатором і рухатися швидко», - заявив Висоцький.

Фінансова підтримка аграріїв повинна направлятися на чутливі сектори аграрної сфери. Ті, що у майбутньому можуть перетворитися на сектори розвитку.

«Якщо ми подивимось на цей, навіть обмежений ресурс 4,5 млрд грн, на чому він сфокусований? Це - доступне фінансування: для цього 1,5 облікової ставки компенсуються. Зараз аграрії можуть отримувати фінансування 5-7-9%. Повірте, з нашою інфляцією в гривні це доступно», - запевнив заступник міністра.

Ще один напрямок державної допомоги – підтримка купівлі вітчизняної сільськогосподарської техніки та обладнання.

«Аграрії цю ініціативу підтримують, особливо в контексті розвитку зрошення. В нас є виробництво вітчизняного обладнання в цій сфері, і ми сподіваємося, що тут мультиплікатор буде ще кращим. І садівництво – це може бути до 20 робочих місць на гектар в сезон. Це знову ж таки суттєвий мультиплікаційний ефект для сільських територій і додана вартість», - наголосив Висоцький.

Також він розповів про довгострокові проекти у державному стимулюванні тваринництва. Адже інвестиції у цю сферу покриваються протягом 7-10-12 років.

Окрема увага, за словами чиновника, надається підтримці сімейних фермерських господарств, які обробляють до 20 га землі. Завдання – трансформація особистих селянських господарств у юридичну форму, створення робочих місць, розвиток підприємництва.

Якщо ж фінансування програм держпідтримки вдасться збільшити, «ми зможемо побачити більшу кількість новостворених сімейних фермерських господарств, більше проектів», підсумував Висоцький.

Нагадаємо, що на папері у бюджеті влада залишила в силі усі програми підтримки фермерства, які були прийняті попередньою владою, жодних змін до законів та актів Кабміну не вносила. Однак фактично заблокувала надходження фінансів на казначейські рахунки. За два роки фермерам надійшли копійки.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі