Плата за організацію транзиту, яка вказана у контракті, укладеному між "Нафтогазом" і "Газпромом", є конфіденційною інформацією, повідомив виконавчий директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко у четвер, 2 січня.
Він зазначив, що самі тарифи на транспортування газу встановлює Регулятор (Національна комісія).
За його словами, тарифи є конкурентними.
"Нафтогаз лише додає плату за свої послуги (зрозуміло, що ця плата не може бути від'ємною)", - написав Вітренко в Facebook.
Зазначається, що за новим контрактом "Газпром" буде сплачувати за заброньовані потужності на точках входу і виходу.
"Якщо порівнювати з попереднім контрактом на транзит, то важливо усвідомлювати, що пряме порівняння є некоректним через зміну принципів. За старим контрактом "Газпром" щомісяця платив за об'єм протранспортованого газу, за новим контрактом - за заброньовані потужності на точках входу і виходу", - заявив виконавчий директор.
Як повідомлялося, 30 грудня НАК "Нафтогаз України" і російський "Газпром" підписали договори про транзит газу і врегулювання взаємних претензій.
Термін дії транзитного контракту – п'ять років з можливістю його продовження ще на 10 років на аналогічних умовах. Російський "Газпром" зобов'язався забезпечити мінімальне завантаження української ГТС в обсязі 65 млрд кубометрів газу в 2020 році, і "проганяти" через неї не менше 40 млрд кубометрів у наступні чотири роки.
Ще до підписання контракту його умови були відомі DT.UA. Складнощі у реалізації контракту можуть виникнути через те, що словацький оператор ГТС EUSTREAM досі не уклав транзитний контракт із "Оператором ГТС України". Крім того, учасником контракту знову є "Нафтогаз". І НАК буде змушений щодня закладати потужності на транспортування газу, а оператор ГТС робити підтвердження – на цю процедуру в України буде не більше 15 хвилин.
30 грудня сторони підписали мирову угоду, згідно з яким "Нафтогаз" відмовився від судових претензій до "Газпрому" щодо 7,4 млрд доларів штрафу, що був виписаний російському монополісту Антимонопольним комітетом України, а також погодився відкликати новий позов до "Газпрому" на 12,25 млрд доларів. У свою чергу, "Газпром" виплатив "Нафтогазу" 2,9 млрд доларів за рішенням Стокгольмського арбітражу.
Детальніше про газові домовленості читайте у статті Олексія Кучеренка "Новий "транзитний котракт": чия і в чому вигода?".