У 2022 році в Україні спростили механізм добровільної участі громадян у загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванні. Українці можуть скористатися послугою без відвідування державних установ.
Видання «На пенсії» розповіло, який мінімальний розмір добровільного пенсійного внеску у 2024 році.
З 1 квітня 2024 року розмір мінімальної заробітної плати підвищився до 8000 грн відповідно до Закону України від 09.11.2023 № 3460-IX «Про Державний бюджет України на 2024 рік». Таким чином, мінімальний страховий внесок, що складає 22% від мінімальної зарплати, тепер дорівнює 1760 грн (22% х 8000 грн).
Хто може робити добровільні пенсійні внески та як часто
До системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування можуть добровільно долучитися як працюючі (застраховані), так і непрацюючі особи. Внески дозволяється сплачувати як за себе, так і за третіх осіб. Важливо, щоб у Державному реєстрі застрахованих осіб була інформація про особу, на користь якої здійснюється платіж, та щоб ця особа не була пенсіонером.
Періодичність та розмір добровільних внесків обираються платником відповідно до його фінансових можливостей та побажань. Для зарахування одного повного місяця до стажу непрацюючої особи сума внесків за місяць має бути не меншою за мінімальний страховий внесок.
Як укласти договір для сплати добровільних внесків
Громадяни, які бажають продовжувати сплачувати добровільні внески в 2024 році за спрощеним механізмом, можуть укласти нові договори на добровільну сплату внесків через електронний портал послуг Пенсійного фонду України, подавши заяву в електронній формі.
Нагадаємо, як діяти особі, що сплатила добровільний пенсійний внесок, але в особистому кабінеті на вебпорталі Фонду в розділах «Мій страховий стаж» та «Моя заробітна плата» інформації не знайшла.