Добровільні страхові внески: як укласти договір для їх сплати

Поділитися
В ПФУ пояснили, як це зробити.

В Україні спростили механізм добровільної участі громадян у загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванні. Тепер українці можуть скористатися послугою без відвідування державних установ.

Заступник начальника Відділу ведення електронних реєстрів Головного управління Пенсійного фонду Вінниччини Леся Лашко під час вебінару розповіла про алгоритм проведення добровільної сплати страхових внесків.

 Вона наголосила, що необхідно розрізняти 2 типи Договорів добровільної участі:

  • Договір добровільної сплати ЄСВ з Державною Податковою службою;
  • Договір приєднання з Пенсійним фондом України про добровільну сплату страхових внесків на загальнообов’язкове пенсійне страхування.

Для укладання Договору з Пенсійним фондом необхідно авторизуватись через Єдиний державний вебпортал електронних послуг «Дія», мобільний додаток «Дія» або вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України та виконати наступні кроки:

  • Зайти на вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України.
  • Обрати у правій частині екрану кнопку: «Добровільна сплата страхових внесків на загальнообов’язкове пенсійне страхування» (Договір приєднання).
  • Заповнити дані про особу, на користь якої ви бажаєте сплачувати внески: прізвище, ім’я, по батькові, податковий номер, серію та номер паспорта, дату народження.
  • Переглянути друковану форму Договору. При перевірці зверніть увагу на обов’язкові дані для заповнення: прізвище, ім’я, податковий номер, серія та номер паспорта, дата народження. Унікальний номер ЄДДР та по батькові заповнювати не обов’язково.
  • Надати згоду на передачу та обробку персональних даних та підтвердити дані особи.
  • Підписати та сплатити.
  • Переглянути «Статус звернення» в пункті меню «Мої звернення».
  • Перевірити укладені Договори в пункті меню на екрані зліва «Договори на добровільну участь».

Фахівець Фонду підкреслила, що Договір з Пенсійним фондом України можуть заключити як застраховані, так і не застраховані особи старші 16 років, крім осіб, яким призначено пенсію в солідарній системі. Добровільну сплату страхових внесків на вебпорталі Пенсійного фонду можна здійснити за себе або на користь третіх осіб.

Нагадаємо, чи може пенсіонер, який знаходиться за кордоном оформити пенсію без трудової книжки. Це стосується осіб, які виїхали з країни через війну.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі