До Верховної Ради внесено законопроект про скасування утилізаційного податку на іномарки

Поділитися
До Верховної Ради внесено законопроект про скасування утилізаційного податку на іномарки
Автори ініціативи, нардепи від "Свободи", пояснюють необхідність скасування утильподатку тим, що в Україні повинні бути однакові умови як для автоімпортерів, так і місцевих виробників.

Верховній Раді запропонували скасувати утилізаційний податок на іномарки. Нардепи-свободівці Ігор Мірошниченко, Олександр Мирний та Олег Осуховський зареєстрували законопроект "Про внесення змін до Податкового кодексу щодо скасування сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів".

Метою законопроекту є скасування сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів для створення рівних умов для імпортних і вітчизняних виробників.

За словами співавтора законопроекту Мірошниченка, "для імпортерів датою настання податкових зобов'язань є дата перетину кордону. А ось для ТЗ, вироблених в Україні, - дата реалізації ТЗ на внутрішньому ринку України, причому особою, яка здійснила (виготовила) такі транспортні засоби. Це явище має ознаки дискримінації і викривлення конкуренції, що грубо суперечить принципам СОТ. Оскільки Україна зобов'язалася ставити в однакові умови як імпортерів, так і місцевих виробників, то введення Україною екологічного податку на імпортні транспортні засоби робить неможливим підписання Угоди про асоціацію з ЄС", - додав депутат, якого цитує прес-служба "Свободи".

"Скасування введеного екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів прибирає бар'єри для євроінтеграційного курсу України та сприяє виконанню зобов'язання України перед СОТ. Окрім того, скасування утилізаційного збору поставить у рівні умови як автоімпортерів, так і автовиробників, які здійснюють великовузлове складання. Абсурд цього "утилізаційного збору" ще й у тому, що держава буде створювати утилізаційні центри за кошти громадян. Саме тому ми виступаємо за скасування "утилізаційного збору", тому що необхідно підтримувати українських споживачів, а не олігархів", - підкреслив Мірошниченко.

Нардеп Мирний нагадав, що з 1 вересня набув чинності закон про екологічний податок. За його словами, жодна особа не зможе отримати номерні знаки на автомобіль, навіть сплативши "утилізаційний збір. "Така ситуація склалася через те, що Кабмін більш ніж за два місяці так і не зміг розробити форму довідки про підтвердження сплати цього збору. Це абсолютно абсурдний закон, який створює перешкоди громадянам України у пересуванні на власних транспортних засобах, що є грубим порушенням конституційного права на вільне пересування та права власності", - наголосив свободівець.

Нагадаємо, що з 1 вересня 2013 набрали чинності зміни до Податкового кодексу України, внесені Законом України від 04.07.2013 №422 - VII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів і вдосконалення деяких податкових норм".

Учасники автомобільного ринку, як імпортери, так і виробники висловлюють стурбованість у зв'язку з тим, що влада не прийняла необхідну нормативну базу для роботи нового закону. !zn

Читайте також:

Довідки про сплату утилізаційного податку поки що будуть тимчасовими

Янукович доручив узгодити правила утилізації авто в Україні з вимогами СОТ

Мінекології запропонувало зробити утилізаційний податок однаковим для всіх автомобілів

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі