До купівлі ОПЗ проявляють інтерес компанії, пов'язані з Коломойським, Ярославським і Хомутинником

Поділитися
До ОПЗ придивляються українські олігархи © margaritova.ru
В історії фігурують компанії, пов'язані з панамським офшорним скандалом.

ПРАТ "Укрнафтобуріння", з якою пов'язані бізнесмен Ігор Коломойський і народний депутат Віталій Хомутинник, і кіпрська Glenshee Holdings Ltd., яка раніше була пов'язана з бізнесменом Олександром Ярославським, претендують на купівлю 99,567% акцій ПАТ "Одеський припортовий завод" (ОПЗ).

Обидві компанії мають намір брати участь у конкурсі на приватизацію ОПЗ, повідомляє "Інтерфакс-Україна з посиланням на інформацію, розміщену "Відомостях ДКЦПФР" (Нацкомісії з цінних паперів і фондового ринку) Конкурс запланований на 14 грудня 2016 року.

Народний депутат Хомутинник в серпні цього року повідомив виданню "Новий час", що він на сосвместно з Коломойським володіє компанією Deripon Commercial Ltd. (Кіпр), якій на кінець 2015 року належало 44,989% акцій ПРАТ "Укрнафтобуриння".

Згідно системі розкриття інформації НКЦПФР, іншими великими акціонерами "Укрнафтобуріння" на кінець 2015 року були зареєстровані за однією адресою в Лондоні британські Ares Systems Ltd. і Ariana Business Limited з рівними пакетами по 22,4996%, а також JKX Ukraine B. V. (Нідерланди) - 10%.

Власниками Ares Systems і Ariana Business в британських реєстрах зазначені відповідно Viola Blue Ltd. і Provost Promotion Inc., потрапили в Panama Papers (панамський офшорний скандал).

"Компанія Glenshee Holdings Ltd. система розкриття інформації НКЦБФР станом на 1 квартал 2011 року була вказана, як власник 92,9243% акцій ПРАТ "Українська металургійна компанія", якій належало 18,5834% акцій Укрсиббанку. У свою чергу Нацбанк на початок липня 2010 року вказував опосередкованим власником цього пакета як Glenshee Holdings Ltd., так і засновника цього банку Ярославського, свого часу продав контроль у банку французької BNP Paribas", - повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Також повідомляється, що Ярославський є міноритарним акціонером "Укртатнафти", що підконтрольна Коломойському.

Фонд держмайна поки ніяк не коментує цю інформацію, хоча раніше глава ФДМ Ігор Білоус заявляв про відсутність інтересу до ОПЗ українських покупців.

Читайте також: Кабмін затвердить запропоновану Фондом держмайна стартову ціну ОПЗ

Як відомо, ФДМ не зміг продати Одеський припортовий завод 18 липня, оскільки жодна компанія не подала заявку для участі в конкурсі зі стартовою ціною 13,175 млрд грн (525 млн доларів).

Послухавшись зарубіжних кредиторів, зокрема МВФ і ЄБРР, уряд України знизив стартову ціну ОПЗ в 2,5 рази, до 5,16 млрд грн (близько $ 200 млн) і подовжив термін приватизації заводу.

ОПЗ, що знаходиться у державній власності, займається виробництвом хімічної продукції, а також перевалкою аміаку на морський транспорт. Підприємство в 2015 році отримало чистий прибуток 211 млн грн проти чистого збитку 270 млн грн роком раніше. Його чистий дохід зріс в 2,1 рази – до 11,195 млрд грн.

Детальніше про продаж ОПЗ читайте у статті Костянтина Авдєєнко "Одеський припортовий продати або "сплавити"? в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі